Altum-Aktualitātes-MVU turpmāk varēs saņemt lielāka apjoma aizdevumus; finansējums būs pieejams arī zvejniecības nozarei

MVU turpmāk varēs saņemt lielāka apjoma aizdevumus; finansējums būs pieejams arī zvejniecības nozarei

ALTUM

03. May, 2016

Attīstības finanšu institūcijā ALTUM mazajiem un vidējiem uzņēmumiem būtiski paplašinātas valsts atbalsta iespējas – turpmāk MVU varēs saņemt finansējumu ievērojami lielāka apjoma projektiem. Tāpat finansējumu varēs saņemt zvejas un akvakultūras projekti, kuriem valsts atbalsta finansējums aizdevumu veidā līdz šim netika sniegts.

 

Visu nozaru uzņēmēju projektiem ALTUM aizdevums investīcijām turpmāk būs pieejams apjomā līdz pat 2,85 miljoniem eiro, savukārt apgrozāmajiem līdzekļiem – līdz 1 miljonam eiro (izņemot lauksaimniecības un zvejas nozares uzņēmumus, kuriem maksimālais apgrozāmo līdzekļu aizdevuma apjoms ir 285 tūkstoši eiro).

 

Reinis Bērziņš, ALTUM valdes priekšsēdētājs:

 

“Mazajiem un vidējiem uzņēmumiem pieejamo aizdevumu apjoma palielināšana, kā arī iespēja finansēt arī zvejas un akvakultūras projektus, ļaus ALTUM precīzāk sniegt atbalstu uzņēmumu reālajām vajadzībām. Vienlaikus, ieviešot nosacījumu, ka valsts atbalsta aizdevumu virs 100 tūkstošiem eiro uzņēmējam jāsaskaņo ar banku, kurā tam jau ir saistības vai ar savu pamata banku, tiek nodrošināts, ka ALTUM nekonkurē ar privāta tirgus finansētājiem un fokusējas tikai uz projektiem, kuriem nav pieejams finansējums komercbankās.  Mēs turpināsim sekot situācijai finanšu tirgū, lai nodrošinātu, ka ALTUM piedāvātās valsts atbalsta programmas arī turpmāk sniedz noderīgu un mērķtiecīgu atbalstu uzņēmēju aktuālajām vajadzībām.”

 

Atbilstošas izmaiņas Ministru kabineta noteikumosNr.1065 “Noteikumi par aizdevumiem sīko (mikro), mazo un vidējo saimnieciskās darbības veicēju un lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību attīstības veicināšanai”” 3.maijā apstiprināja valdība.

 

Aizdevumiem, kuru apjoms ir līdz 430 tūkstošiem eiro, programma piedāvā procentu likmes subsīdiju 50% apmērā pirmos piecus aizdevuma atmaksas gadus. Procentu likmes subsīdija pieejama uzņēmumiem, kas reģistrēti ne ilgāk kā piecus gadus.

Saistītie raksti