Altum-Aktualitātes-Parakstīts līgums par izaugsmes riska kapitāla fonda izveidošanu FlyCap Mezzanine Fund II; darbu uzsākuši visi jaunās paaudzes fondu pārvaldnieki

Parakstīts līgums par izaugsmes riska kapitāla fonda izveidošanu FlyCap Mezzanine Fund II; darbu uzsākuši visi jaunās paaudzes fondu pārvaldnieki

ALTUM

15. Oct, 2018

Šodien, 15.oktobrī, līdz ar līguma parakstīšanu ar ALTUM, darbu uzsāk izaugsmes riska kapitāla fonds FlyCap Mezzanine Fund II, kuru pārvaldīs riska kapitāla fondu pārvaldnieks FlyCap. Fonds turpmākos 10 gadus darbosies ar investīcijām uzņēmumos ar lielu izaugsmes potenciālu.  Līgumu parakstīja ALTUM valdes loceklis Juris Vaskāns un  FlyCap valdes priekšsēdētājs Jānis Skutelis un valdes loceklis Jānis Liepiņš.

 

FlyCap par izaugsmes riska kapitāla fonda pārvaldnieku izraudzīts ALTUM rīkotajā iepirkuma procesā. Fonda kopējais lielums būs 25 miljoni eiro. No Eiropas Reģionālās attīstības fonda un publiskā finansējuma resursiem fondam novirzīts finansējums 15 miljonu eiro apmērā, savukārt 10 miljoni eiro būs fonda pārvaldnieka piesaistītais privātais finansējums.

 

Investīcijas apjoms vienā uzņēmumā būs līdz 3,75 miljoniem eiro, fokusējoties uz mazajiem un vidējiem uzņēmumiem. 75% investīciju plānoti Latvijas uzņēmumos, savukārt 25% investīciju varēs tikt veiktas uzņēmumos, kuru primārā darbības vieta ir citas Eiropas Savienības valstis.

 

 

Juris Vaskāns, ALTUM valdes loceklis:

 

 “Līdz ar šī līguma noslēgšanu darbu uzsākuši visi divpadsmit jaunās paaudzes riska kapitāla fondi un ir radīta nepieciešamā augsne inovatīvu, strauji augošu ideju attīstībai globālā līmenī, vienlaikus nodrošinot pēctecību iepriekšējā perioda fondu darbībai. Vienpadsmit no fondiem jau ir reģistrēti FKTK un septiņi no tiem uzsākuši darbu ar investīcijām uzņēmumos. Būtiski, ka jaunie fondi nosedz visas uzņēmumu izaugsmes stadijas – ja akcelerācijas fondi fokusējas uz agrīnas stadijas ideju komercializēšanu, tad izaugsmes fondi investīcijas veiks lielākoties jau sevi pierādījušos, pelnošos uzņēmumos.”

 

 

Jānis Skutelis, FlyCap valdes priekšsēdētājs:

 

“FlyCap otrās paaudzes ieguldījumu fonds fokusēsies uz izaugsmes fāzē esošiem maziem un vidējiem Latvijas un Baltijas uzņēmumiem, kuriem ir nepieciešams kapitāls savu investīciju plānu realizācijai, bet ar esošo banku finansējumu nepietiek. FlyCap var nodrošināt  finansējumu arī apgrozāmajiem līdzekļiem, kuriem banku finansējums ir tradicionāli grūtāk pieejams.  

 

FlyCap nodrošina ne tikai finansējumu, bet arī aktīvi palīdz uzņēmumiem to stratēģiskajā attīstībā, piemēram, mūsu pirmajā fondā palīdzējām HansaMatrix nonākt Nasdaq Riga biržā, Tapcore apvienoties ar stratēģisko uzņēmumu AirPush no ASV un veicām EUR 5,2 miljonu obligāciju emisiju Arsenal Industrial, kas būtiski pārsniedz apjomu, ko spēja finansēt bankas.”

 

Kopumā fondu pārvaldniekiem no publiskā finansējuma ir pieejami 75 miljoni eiro, papildus kuriem pārvaldnieki no privātajiem investoriem piesaistīs vēl aptuveni 40 miljonus eiro.  Ar agrīnās stadijas uzņēmumu akcelerāciju un investīcijām strādā Overkill Ventures, BuildIt Latvia un Komercializācijas Reaktora fonds, sēklas un sākuma investīcijas veic pieredzējušie pārvaldnieki Imprimatur Capital Fund Management un Expansion Capital, savukārt ZGI Capital un FlyCap pārvalda izaugsmes kapitāla fondus.

 

Akcelerācijas fondiem no publiskā finansējuma paredzēti 15 miljoni eiro un papildus vēl 1,35 miljoni eiro ir piesaistīti no privātajiem investoriem, kopumā izveidojot ieguldījumu fondus 16,35 miljonu eiro apmērā. Līdz ar to šis ir lielākais jebkad Latvijā pieejamais riska kapitāls agrīnās stadijas biznesa projektiem. Sēklas kapitāla, sākuma kapitāla un izaugsmes kapitāla fondiem kopumā ir paredzēts publiskais finansējums 60 miljoni eiro, no kura 30 miljoni eiro ir paredzēti sēklas un sākuma kapitāla fondiem un 30 miljoni eiro – izaugsmes kapitāla fondiem. Lai apgūtu publiskos resursus 60 miljonu eiro apjomā, fondu pārvaldnieki publiskajiem resursiem piesaistīs arī privāto ieguldītāju līdzfinansējumu, kopumā 28 miljonus eiro.

Saistītie raksti