Altum-Aktualitātes-Piešķirts divsimtais valsts galvojums mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem

Piešķirts divsimtais valsts galvojums mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem

ALTUM

19. May, 2015

Attīstības finanšu institūcija Altum (ALTUM) kopš programmas darbības uzsākšanas šā gada janvārī piešķīrusi jau 200 galvojumus mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem.

 

Divsimtais galvojums piešķirts 15. maijā aizdevumam ģimenei ar vienu bērnu mājokļa iegādei Ogrē. Kopumā piešķirti galvojumi 1,1 miljona eiro apmērā. Vidējais piešķirtā galvojuma apjoms ir aptuveni 5600 eiro. 11% no visiem galvojumiem jeb 23 galvojumi ir piešķirti mājokļa iegādei ģimenēm ar trīs vai vairāk bērniem, 33% (66 galvojumi) – ģimenēm ar diviem bērniem, savukārt lielākā daļa – 56% no visiem galvojumiem jeb 111 galvojumi piešķirti ģimenēm ar vienu bērnu.

 

“Pozitīvi, ka īsā laika posmā tik daudz ģimeņu ir izmantojušas valsts atbalsta iespējas, lai realizētu savu sapni par jauna mājokļa iegādi. Aicinu arī citas ģimenes, domājot par savu nākotni, izmantot programmas priekšrocības. Šis ir vēl viens solis, kā varam atbalstīt Latvijas ģimenes un veicināt to labklājību,” norāda finanšu ministrs Jānis Reirs.

 

Valsts atbalsta programmas piedāvātos valsts galvojumus izmanto klienti visā Latvijā. 43% galvojumu jeb 85 galvojumi ir piešķirti mājokļa iegādei Rīgā. Rīgai piešķirto galvojumu skaita ziņā seko Jelgava (15 galvojumi), Liepāja (14), Jūrmala (7) un Ogre (6). Salīdzinoši liela aktivitāte ir teritorijās ap Rīgu – mājokļu iegādei Baložos, Babītē, Mārupē, Carnikavā, Ādažos un citās galvaspilsētai tuvu esošās pašvaldībās piešķirti 12% no visiem galvojumiem (24 galvojumi). Mājokļa iegādei Daugavpilī piešķirti trīs galvojumi.

 

Programmai šobrīd paredzētais finansējums ļauj ALTUM izsniegt galvojumus klientiem vairāk nekā 3 miljonu eiro apmērā. Mājokļu galvojumu programmas īstenošanā šobrīd iesaistījušās četras komercbankas – Citadele, SEB banka, Swedbank un Nordea.

 

Ģimenēm, kas vēlas saņemt aizdevumu mājoklim ar jaunās valsts atbalsta programmas galvojumu, jāvēršas komercbankā, kas ar ALTUM noslēgusi līgumu par piedalīšanos programmā. Aizdevumus ģimenēm izsniedz komercbanka, savukārt ALTUM, izvērtējot pieteikuma atbilstību Ministru kabineta noteiktajiem kritērijiem, sniedz aizdevumu galvojumus komercbankām. Galvojuma piešķiršanas procedūra ALTUM ir veidota klientiem un komercbankai iespējami ērta, jo visu galvojuma saņemšanai nepieciešamo klients var nokārtot bankā, kas piešķir aizdevumu mājokļa iegādei. Galvojuma pieteikumu uz ALTUM nosūta komercbanka, un tā izvērtēšana ALTUM aizņem vidēji divas līdz trīs darbadienas.

Saistītie raksti