Altum-Aktualitātes-Piešķirts simtais valsts atbalsta galvojums ģimenēm ar bērniem

Piešķirts simtais valsts atbalsta galvojums ģimenēm ar bērniem

ALTUM

16. Apr, 2015

Attīstības finanšu institūcija Altum (ALTUM) mājokļu galvojumu valsts atbalsta programmā ģimenēm ar bērniem piešķīrusi simto galvojumu. Galvojums piešķirts Swedbank izsniegtam aizdevumam ģimenei ar vienu bērnu mājokļa iegādei Jelgavā. Līdz šā gada 15. aprīlim piešķirti 100 galvojumi par kopējo summu 590 tūkstoši eiro.

 

Līdz šim visvairāk galvojumu piešķirts mājokļu iegādei Rīgā un Jūrmalā – abās pilsētās kopā 44 galvojumi. Mājokļa iegādei Liepājā piešķirti 8 galvojumi, Jelgavā – 7, Ogrē – 4. Mājokļi ar valsts galvojumu iegādāti arī Cēsīs, Valmierā, Salaspilī, Ozolniekos, Saldū, Engurē, Daugavpilī, Olainē, Bauskā, Lapmežciemā, Tukumā, Iecavā, Lielvārdē, Alūksnē, Mārupē un citās pilsētās un pagastos.

 

Lielākoties mājokļus ar valsts atbalsta programmas atbalstu iegādājušās ģimenes ar vienu bērnu. Ģimenēs, kuras izmantojušas valsts galvojumu mājokļa iegādei, kopā ir 159 bērni.

 

Programmai šobrīd paredzētais finansējums ļauj ALTUM izsniegt galvojumus klientiem vairāk nekā 3 miljonu eiro apmērā.

 

Aizdevumus ar valsts galvojumu komercbankas piešķir kopš šā gada 15. janvāra, kad līgumu par sadarbību programmas īstenošanā noslēdza banka Citadele. Mājokļu galvojumu programmas īstenošanā šobrīd iesaistījušās jau četras komercbankas – Citadele, Swedbank, SEB banka un Nordea banka.

 

Ģimenēm, kas vēlas saņemt aizdevumu mājoklim ar jaunās valsts atbalsta programmas galvojumu, jāvēršas komercbankā, kas ar ALTUM noslēgusi līgumu par piedalīšanos programmā. Aizdevumus ģimenēm izsniedz komercbanka, savukārt ALTUM, izvērtējot pieteikuma atbilstību Ministru kabineta noteiktajiem kritērijiem, sniedz aizdevumu galvojumus komercbankām. Galvojuma piešķiršanas procedūra ALTUM ir veidota klientiem un komercbankai iespējami ērta, jo visu galvojuma saņemšanai nepieciešamo klients var nokārtot bankā, kas piešķir aizdevumu mājokļa iegādei. Galvojuma pieteikumu uz ALTUM nosūta komercbanka, un tā izvērtēšana ALTUM aizņem vidēji divas darbadienas.

 

Galvojuma apmērs ir atkarīgs no bērnu skaita ģimenē – 10% (bet ne vairāk kā 10 000 eiro), ja ģimenē ir viens bērns, 15% (bet ne vairāk kā 15 000 eiro), ja ģimenē ir divi bērni, 20% (bet ne vairāk kā 20 000 eiro), ja ģimenē ir trīs un vairāk bērnu. Galvojums tiek sniegts uz termiņu līdz 10 gadiem, un tas samazinās proporcionāli atmaksātajai aizdevuma pamatsummai. Programmas ietvaros aizņēmējs var saņemt vienu galvojumu dzīvojamās telpas iegādei vai būvniecībai. Galvojums ļauj palielināt komercbankas aizdevuma summu, ja ģimenes rīcībā nav pietiekami daudz līdzekļu mājokļa iegādes sākotnējai iemaksai.

 

Uzzini vairāk šeit.

Saistītie raksti