Altum-Aktualitātes-Pirmajā pusgadā ALTUM valsts atbalsta programmās piešķīrusi 61 miljonu eiro

Pirmajā pusgadā ALTUM valsts atbalsta programmās piešķīrusi 61 miljonu eiro

ALTUM

17. Aug, 2017

2017.gada pirmajā pusgadā Attīstības finanšu institūcija ALTUM valsts atbalsta programmu ietvaros piešķīrusi 61 miljonu eiro, atbalstot 2314 projektus. Atbalstīto projektu skaits, salīdzinot ar līdzīgu periodu pērn, audzis par 3%.

 

Šī gada pirmajos sešos mēnešos ALTUM ir strādājusi ar 5,4 miljonu eiro peļņu.

 

Reinis Bērziņš, ALTUM valdes priekšsēdētājs:

 

“Šā gada pirmo pusgadu raksturo stabils un pakāpeniski augošs pieprasījums pēc mūsu finanšu instrumentiem. Vienlaikus centrālais šī perioda notikums ir starptautiskās kredītreitinga kompānijas Moody’s piešķirtais augstais Baa1 kredītreitings. Tas  ir viens no augstākajiem Latvijas kapitālsabiedrībām piešķirtajiem reitingiem, un tas norāda ne vien uz mūsu stabilo finanšu situāciju, bet arī apliecina, ka ALTUM kā valsts kapitālsabiedrībai ir skaidra vīzija par attīstību tuvākajos 3-5 gados. Reitinga  saņemšana ir viens no soļiem, gatavojoties rudenī plānotajai emisijai Baltijas obligāciju tirgū, par kuru prognozējam lielu investoru interesi. Obligāciju tirgū piesaistītos resursus, līdz 30 miljoniem eiro, plānojam izmantot jauniem finanšu instrumentiem energotaupības jomā.

 

Šī gada pirmajā pusgadā īpaši esam kāpinājuši savu darbību garantiju jomā uzņēmējdarbības veicināšanai, būtiski audzējuši darījumu skaitu Mājokļu galvojumu programmā, kā arī veiksmīgi attīstījuši citas valsts atbalsta programmas. Pateicoties augošiem darbības apjomiem un izmaksu efektīvai darbībai, esam nodrošinājuši labu finanšu rezultātu. To ietekmējis arī fakts, ka esam pārdevuši nekustamos īpašumus, tādējādi atsakoties no darbībām, kas nav tieši saistītas ar ALTUM funkcijām. Šogad esam uzsākuši arī virkni jaunu iniciatīvu, piemēram, esam pirmie Baltijā, kas starptautiskā konkursā izvēlējās akcelerācijas fondu pārvaldniekus ieguldījumiem inovatīvos un agrīnas attīstības stadijas iesācējuzņēmumos ar lielu izaugsmes potenciālu.”

 

Cita ALTUM darbību 2017.gada pirmajā pusgadā raksturojošā informācija:

 

  • Starptautiskā kredītu reitingu aģentūra Moody’s Investors Service šī gada 15.jūnijā piešķīra ALTUM ilgtermiņa kredītreitingu Baa1 ar tā stabilu attīstības prognozi.
  • ALTUM atbalsta programmu ietvaros izsniegto finanšu instrumentu portfelis uz 2017.gada 30.jūniju bija 440,4 miljoni eiro, kopš gada sākuma iezīmējot 2% pieaugumu apjomā un 14% pieaugumu atbalstītajos projektos.
  • Valsts atbalsta programmu ietvaros šī gada pirmajos sešos mēnešos ALTUM piešķīrusi 61 miljonu eiro, atbalstot 2314 projektus, kas ir par 3% vairāk pēc projektu skaita, nekā pērn šajā periodā.
  • No finanšu instrumentiem visstraujākais pieaugums šī gada pirmajā pusgadā ir bijis garantiju portfelim – par 12,7% pēc apjoma un par 32% pēc darījumu skaita kopš gada sākuma. Kopumā ALTUM sešos mēnešos izsniedza garantijas 22,5 miljonu apmērā.
  • ALTUM ir veikusi akcelerācijas fondu pārvaldnieku atlasi starptautiskā konkursā ļoti agrīnas stadijas uzņēmumu atbalstam un tai paredzēts ERAF finansējums 15 miljonu eiro apmērā.
  • Pērnā gada septembrī ALTUM sāka pieņemt Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmas grantu, aizdevumu un garantiju pieteikumus un līdz šī gada 30.jūnijam programmas ietvaros ir piešķirtas garantijas četriem projektiem par 389 tūkstošiem eiro. Projektu atbalstam piešķirti granti pieciem projektiem par kopējo summu 461 tūkstotis eiro.
  • Līdz 2017.gada 30.jūnijam Starta programmas ietvaros biznesa uzsākšanas projektiem piešķirts finansējums aizdevumu veidā 39,9 miljonu eiro apmērā kopumā 2207 jauno uzņēmēju projektu finansēšanai.
  • Līdz 30.jūnijam Mājokļu galvojumu programmas ietvaros ģimenēm ar bērniem izsniegti 5683 galvojumi 38 miljonu eiro apmērā.
  • ALTUM  administrētā Zemes fonda bilancē uz 2017.gada 30.jūniju ir uzskaitīti 179 īpašumi ar kopējo zemes platību 3124 ha 7,9 miljonu eiro vērtībā.

Saistītie raksti