Altum-Aktualitātes-Raunas novada Drustos uzstāda pilnībā automatizētu mobilo katlu māju

Raunas novada Drustos uzstāda pilnībā automatizētu mobilo katlu māju

ALTUM

15. Feb, 2019

Energokompānija SIA “Ilūkstes siltums” Raunas novada Drustos, investējot 195 tūkstošus eiro, uzstādīja Latvijā ražotu mobilo katlu māju, tādējādi pilnībā automatizējot siltumenerģijas piegādi novada vajadzībām. Attīstības finanšu institūcija ALTUM finansēja 59% jeb 115 000 eiro no kopējā investīciju apjoma šajā energoefektivitātes uzlabošanas projektā. Finansējums šim projektam piešķirts valsts atbalsta programmas ietvaros, kas tiek finansēta no ALTUM “zaļo” obligāciju emisijā iegūtajiem finanšu resursiem 20 miljonu eiro apmērā un paredzēta MVU īstenotiem energoefektivitātes paaugstināšanas projektiem.

 

Šķeldas konteinera tipa katlu māja ir viegli pārvietojama jeb mobila, kas atvieglo tās pievienošanu esošajai novada siltumtrasei. Pilnībā automatizētā katlu māja siltumenerģiju piegādās kopumā 12 Raunas novada iestāžu vajadzībām (pamatskolai, sporta skolai, pagasta pārvaldei, bibliotēkai, tautas namam u.c.) un apkure tiks nodrošināta septiņus mēnešus – no oktobra līdz pat maijam katru apkures sezonu. Pateicoties jaunajai katlu mājai, pašvaldība varēs ietaupīt budžeta līdzekļus, kā arī samazināt siltuma cenu tā gala lietotājiem.

 

Jaunā, ievērojami energoefektīvā katlu māja turpmāk atvieglos pašvaldības darbu, samazinot katlu mājas uzturēšanas izmaksas, piemēram, nebūs jāiegādājas šķelda tās kurināšanai, nebūs jāveic tās tehniskā apkope un remonts. Par to turpmāk rūpēsies energokompānijas SIA “Ilūkstes siltums” pieredzējušie speciālisti, maksimāli efektivizējot energoefektivitātes pasākumus.

 

 

Sandis Gromovs, SIA “Ilūkstes siltums” pārstāvis:

 

“Latvijā līdz šim esam uzstādījuši jau četras šāda tipa mobilās katlu mājas, no kurām trīs veiksmīgi darbojas pilnu apkures sezonu jau trīs gadus. Pilnībā automatizētas šķeldas konteinertipa katlu mājas darbību vada attālināti, ar speciālas aplikācijas palīdzību, kas vienlaicīgi arī nodrošina nepārtrauktu katlu mājas darbību un uzraudzību jeb drošības normu ievērošanu visu diennakti. Ikdienā, sekojot līdzi katlu mājas darbībai, raugāmies, lai siltumenerģijas piegāde ir kvalitatīva un droša ziemas apstākļos, un lai siltumenerģijas patērētāji saņemtu labāko pakalpojumu par konkurētspējīgāko cenu”.

 

 

Edgars Kudurs, ALTUM uzņēmumu energoefektivitātes daļas vadītājs:

 

“Arvien vairāk gan privāto uzņēmumu, gan arī pašvaldību sāk investēt energoefektivitātes pasākumos , kas pirmkārt jau ļauj ievērojami ietaupīt naudu. Tikpat svarīga ir arī uzņēmumu un iestāžu darbības ilgtspēja un atbilstība mūsdienu pasaules domāšanai, kas, ieviešot energoefektivitātes pasākumus, liecina par uzņēmumu spēju domāt ilgtermiņā nevis dzīvot šodienai. Vienlaikus redzam lielu potenciālu arī energoservisa kompāniju attīstībai Latvijā, kas palīdzēs vēl vairāk veicināt uzņēmumu energoefektivitāti”.

 

 

Aivars Damroze, Raunas novada domes priekšsēdētājas vietnieks:

 

“Galvenais mērķis, modernizējot siltumapgādi Drustu ciemā, bija padarīt jau esošo siltumapgādi ekonomiskāku un  energoefektīvāku. No šī gada 18. janvāra darbojas jaunais apkures katls, kas pilnībā nodrošina patērētājiem nepieciešamo siltumu. Runājot līdzībās, jaunais apkures katls ir kā sirds siltumapgādes ķermenī. Un šī jaunā, drošā sirds uzrāda, ka būs nepieciešams investēt līdzekļus vēl dažās citās siltumapgādes ķermeņa daļās, lai sasniegtu ideālus rādītājus”.

 

Raunas novada domes izsludinātajā konkursā, kurā tika aicināti pieteikties siltumenerģijas piegādātāji ar savām iekārtām, pieteicās SIA “Ilūkstes siltums” un, pateicoties ALTUM īstenotās programmas “Aizdevumi uzņēmumu energoefektivitātei” sniegtajam finansējumam, tika uzstādīta pilnībā automatizētā mobilā katlu māja, kas nodrošina siltumenerģijas piegādi novada iedzīvotājiem visā apkures sezonas laikā.

 

ALTUM īstenotās programmas “Aizdevumi uzņēmumu energoefektivitātei” ietvaros aizdevumu var saņemt individuālie komersanti, mikrouzņēmumi, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi, kā arī valsts un pašvaldības komercsabiedrības. Ar šo aizdevumu var finansēt apgaismojuma, ventilācijas, žāvēšanas, siltuma, aukstuma, tvaika ražošanas iekārtas, kaltes, motorus, sūkņus, elektrības piegādes iekārtas, kā arī citus enerģijas patērētājus.

Saistītie raksti