Altum-Aktualitātes-Rezervēta teju puse no daudzdzīvokļu māju siltināšanai paredzētajiem līdzekļiem

Rezervēta teju puse no daudzdzīvokļu māju siltināšanai paredzētajiem līdzekļiem

ALTUM

05. Oct, 2018

Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas valsts atbalsta programmā visā Latvijā līdz šim ir iesniegti 403 projektu pieteikumi, kuros kopējā grantos piešķiramā summa sasniedz jau 72 miljonus eiro. Līdz ar to, iesniegtajiem projektiem jau ir rezervēta aptuveni puse no kopējā grantiem pieejamā apjoma.

 

Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas valsts atbalsta programmu ALTUM īsteno ar Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansējumu. Līdz šim visaktīvāk šajā programmā projektus savu mājokļu siltināšanai ir iesnieguši Rīgas un pierīgas iedzīvotāji (160), kam seko daudzdzīvokļu namu iemītnieki Kurzemē (107), Vidzemē (66), Zemgalē (54) un Latgalē (16).Līdz šim granti piešķirti 152 māju projektiem, būvniecības procesā ir 98 māju renovācija, savukārt  būvdarbi sekmīgi noslēgušies 24 mājās – Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Salaspilī, Olainē, Mundigciemā, Tukumā, Valmierā, Jelgavā, Valkā u.c. Pabeigtie renovācijas un siltināšanas projekti uzrāda būtisku enerģijas patēriņa samazinājumu – ja pirms mājas siltināšanas vidējais enerģijas patēriņš ir 165 kWh gadā, tad pēc renovācijas darbiem tas ir plānots vidēji par 67% zemāks jeb 54 kWh gadā.

 

 

Ingus Salmiņš, ALTUM Energoefektivitātes programmu departamenta vadītājs:

 

“Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas programma ir uzņēmusi apgriezienus, jaunus projektu pieteikumus saņemam ik dienu. Saskaņā ar mūsu aplēsēm, iesniegtajos projektos grantu summa pārsniedz 70 miljonus eiro, kas ir jau gandrīz puse no kopējā grantiem paredzētā finansējuma.Tuvākajā laikā programmas saistošajos noteikumos plānots  veikt arī divas būtiskas izmaiņas. Pirmkārt, ja līdz šim uz grantu varēja pieteikties to namu iedzīvotāji, kuros ir vismaz 5 dzīvokļi, tad drīzumā tās varēs būt mājas sākot no 3 dzīvokļiem. Otrkārt, arī gadījumos, ja kredītiestāde nepiešķir nepieciešamo līdzfinansējumu un aizdevumu piešķir ALTUM, granta apjoms būs 50% līdzšinējo 35% vietā.Veiksmīgi noslēgtie māju renovācijas projekti apliecina, ka mājvietas siltināšana nav tikai mazāks rēķins par siltumu un mājas apsaimniekošanu, īpašuma tirgus vērtības pieaugums vai pievilcīgāka mājas fasāde, tas ir arī nama drošības jautājums. Tāpēc aicinu iedzīvotājus iepazīties ar siltināšanas veiksmes stāstiem visā Latvijā, būt aktīviem un turpināt pieteikties programmai, lai pretendētu uz ALTUM grantu un sāktu taupīt!”

Foto galerija

Saistītie raksti