Altum-Aktualitātes-Šlokenbeka modernizē un efektivizē apkures sistēmu visā Milzkalnes ciemā

Šlokenbeka modernizē un efektivizē apkures sistēmu visā Milzkalnes ciemā

ALTUM

18. Jul, 2018

Smārdes pagasta Milzkalnē uzsākts novecojušās apkures sistēmas nomaiņas un modernizācijas projekts – uzņēmums “Šlokenbeka” piesaistījis ALTUM finansējumu 170 tūkstošu eiro apmērā, lai Milzkalnes ciemā veiktu apkures katla nomaiņu un siltuma padeves sistēmas automatizāciju.

 

Projekta rezultātā tiks paaugstināta apkures sistēmas energoefektivitāte un visiem ciema iedzīvotājiem nodrošinās būtisku finansiālu ietaupījumu ilgtermiņā. Finansējums uzņēmumam “Šlokenbeka” piešķirts valsts atbalsta programmas ietvaros, kas tiek finansēta no ALTUM “zaļo” obligāciju emisijā iegūtajiem finanšu resursiem 20 miljonu eiro apmērā un paredzēta MVU īstenotiem energoefektivitātes paaugstināšanas projektiem.

Apkures sistēmas modernizācija un efektivizācija ir līdz šim apjomīgākais projekts Engures novada Smārdes pagasta Milzkalnē, jo līdz šim katlu māja burtiskā nozīmē tika darbināta “ar rokām”. Plānots, ka apkures sistēma tiks nomainīta astoņu nedēļu laikā, un jaunais apkures katls ar augstāku efektivitātes koeficientu savu darbību uzsāks 2018./2019. gada apkures sezonas sākumā, bet ne vēlāk kā šī gada decembrī.


Milzkalnē dzīvo vairāk nekā 600 iedzīvotāji, tajā atrodas sākumskola, tautas nams, veikals, viens no kultūras pieminekļiem Latvijā – Šlokenbekas muiža, kā arī ciemā saimnieko vairāki uzņēmumi. Pēc apkures katla nomaiņas un siltuma padeves sistēmas automatizācijas plānots, ka visa ciema iemītnieki ietaupīs kurināmā patēriņu – par 31% samazināsies šķeldas izlietojums, kas naudas izteiksmē ir vidēji 13 tūkstoši eiro gadā. Līdz ar apkures sistēmas modernizāciju un līdz ar to arī efektivizāciju, Milzkalnes iemītniekiem būs iespējams samazināt arī citus maksājumus, piemēram, izmaksas par elektroenerģiju, nebūs jāveic novecojušo sistēmu remonts u.c.

 

 

Liene Rieksta, SIA “Šlokenbeka” valdes locekle:

 

“Realizējot šo projektu, uzņēmums “ieleca” pēdējā izdzīvošanas vagonā. Apkures tarifs nav mainījies pēdējos 6 gadus, savukārt minimālā alga, kurai piesaistīts kurinātāju atalgojums, ir kāpusi katru gadu, elektroenerģijas un šķeldas izmaksas ir ievērojami pieaugušas. Nodrošināt konkurētspējīgu tarifu bez kurināšanas sistēmas automatizācijas mūsdienās vairs nav iespējams, tāpēc pieņēmām lēmumu startēt Centrālās finanšu un līguma aģentūras izsludinātā atbalsta pasākumu konkursā un to veiksmīgi izturējām. Esam arī ļoti pateicīgi ALTUM par uzticību un atbalstu, maziem un jauniem uzņēmumiem to iegūt ir ļoti grūti.”

 

 

Reinis Bērziņš, ALTUM valdes priekšsēdētājs:

 

“Šlokenbeka ir viens no piemēriem Latvijā, kas apliecina, ka pat nelieli uzņēmumi, investējot energoefektivitātes pasākumos ar ALTUM atbalstu, var ne tikai ievērojami ietaupīt naudu, bet arī būt draudzīgāki apkārtējai videi, kā arī nodrošināt uzņēmumu ilgtspēju un atbilstību mūsdienu pasaules domāšanai. Esam priecīgi redzēt arvien lielāku mazo un vidējo uzņēmumu aktivitāti energoefektivitātes pasākumu ieviešanai, kas liecina par uzņēmumu spēju domāt ilgtermiņā nevis dzīvot šodienai. Vienlaikus redzam lielu potenciālu arī energoservisa kompāniju attīstībai Latvijā, kas palīdzēs vēl vairāk veicināt uzņēmumu energoefektivitāti. ”

 

 

Imants Valers, Engures novada domes izpilddirektors:

 

“Pašvaldībai ir liels prieks par SIA “Šlokenbeka” uzņēmību un ALTUM pretīmnākšanu un uzticēšanos, jo ieguvēji no projekta realizācijas būs ne tikai pats uzņēmums “Šlokenbeka”, bet visi – gan pašvaldība, gan Milzkalnes iedzīvotāji, gan visa sabiedrība, iegūstot siltumu ar mazākiem resursiem, mazāku slodzi apkārtējai videi. Jācer, ka tas atspoguļosies arī patērētāju rēķinos, un tie nepalielināsies.”  

Saistītie raksti