Altum-Aktualitātes-Šoruden grantu programmā “Atspēriens” jaunie uzņēmēji atbalstam saņems vairāk nekā 50 tūkstošus eiro

Šoruden grantu programmā “Atspēriens” jaunie uzņēmēji atbalstam saņems vairāk nekā 50 tūkstošus eiro

ALTUM

29. Aug, 2017

Šodien, 29. augustā, atklāta Rīgas domes grantu programmas “Atspēriens” rudens sezona. Pieteikumu iesniegšanas datums – 22.septembris.

 

Līdz ar šo sezonu par “Atspēriena” sadarbības partneri ir kļuvusi „Attīstības finanšu institūcija Altum”. Pieteikumi konkursam ir jāiesniedz līdz 22. septembrim,  savukārt uzvarētājus, kuri katrs saņems līdzfinansējumu 12 tūkstošu eiro apmērā idejas īstenošanai, noteiks publiskais balsojums. Kopējais grantu apjoms rudens sezonā ir 55 tūkstoši eiro.

 

Ilze Purmale, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora vietniece:

 

“Mums ir liels gandarījums šodien jaunos uzņēmējus atkal uzrunāt, informējot par jauno „Atspēriens” kārtu un tās atbalsta iespējām. Nodibināt uzņēmumu patiešām nav  sarežģīti, grūtākais sākas pēc tam, un tāpēc atbalsts no pašvaldības ir svarīgs, ko apliecina lielā uzņēmēju atsaucība dalībai konkursā iepriekš. Mums ir liels prieks par katru pieteikumu un katru „Atspēriens” laureātu, kura iecere ar mūsu atbalstu kļūst dzīvotspējīgāka, rada produktus un pakalpojumus un veido jaunas darbavietas. Katrā laikā var atrast savu bzinesa nišu un veiksmīgi to attīstīt.”

 

Inese Zīle, Altum valdes locekle:

 

“Atskatoties uz līdzšinējo gadu “Atspēriena” laureātiem un viņu biznesa sasniegumiem, varu apgalvot, ka Latvijas jaunie uzņēmēji ir drosmīgi, ambiciozi un spēj izmantot iespējas, kas ir pieejamas ne tikai finanšu ziņā, bet arī padomos no pieredzējušiem konsultantiem. Esmu pārliecināta, ka jaunā konkursa sezona būs divtik aizraujoša, ar lielu pievienoto vērtību topošajiem Latvijas veiksmes stāstiem uzņēmējdarbības jomā. “Atspēriens” ir unikāla iespēja, kuru noteikti aicinu izmantot. Turklāt, grantu programmas atbalstu var kombinēt ar citiem finanšu instrumentiem, piemēram, Altum Starta programmu, kas sniedz plaša spektra atbalstu jaunajiem uzņēmējiem visā Latvijā. Novēlu būt aktīviem, pieteikt savas biznesa idejas un uz tikšanos konkursa finālā!”.

Šajā grantu programmas „Atspēriens” kārtā labāko ideju autoriem, kurus izvēlēsies konkursa žūrija,  būs iespēja izveidot sava produkta vai pakalpojuma reklāmas video. Finālistu biznesa ideju video prezentācijas tiks nodotas publiskam balsojumam. Sabiedrības balsojumā tiks noskaidroti vairāki uzvarētāji,  kas grantos katrs saņems līdz 12 tūkstošiem eiro.

Arī šajā sezonā jaunajiem uzņēmējiem būs iespēja saņemt padomus no pieredzējušiem ALTUM finanšu ekspertiem, kā arī  saņemt profesionālas konsultācijas savas idejas īstenošanai un virzīšanai tirgū.

 

Grantu konkurss “Atspēriens” tiek izsludināts divas reizes gadā, lai noskaidrotu ekonomiski dzīvotspējīgākās un inovatīvākās uzņēmējdarbības idejas Rīgā. Grantu programmai “Atspēriens” atbilstoši nolikumam var pieteikties privātpersonas vai komersanti, kas reģistrēti Rīgā ne ilgāk kā divus pilnus gadus. Grantu programmas  pieteikumus vērtē atbilstoši iepriekš izstrādātiem kritērijiem – galvenokārt pēc biznesa idejas ilgtermiņa, dzīvotspējas un oriģinalitātes. Kā prioritārie grantu programmas “Atspēriens” virzieni noteikti transports un uzglabāšana, tūrisms un ar to saistītās nozares, ražošana (jo īpaši: datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošana, metālizstrādājumu ražošana, koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošana, pārtikas produktu un dzērienu ražošana), informācijas un komunikācijas tehnoloģijas un būvniecība.Informācija par pieteikšanos grantu programmai “Atspēriens”

Saistītie raksti