Altum-Aktualitātes-Start-up uzņēmums Sonarworks palielina piesaistīto finansējumu līdz 1,5 miljoniem eiro

Start-up uzņēmums Sonarworks palielina piesaistīto finansējumu līdz 1,5 miljoniem eiro

ALTUM

26. Jul, 2016

Latvijas audio tehnoloģiju iesācējuzņēmums Sonarworks trešajā investīciju kārtā piesaistījis 700 000 eiro, tādējādi kļūstot par vienu no Latvijā visvairāk investētajiem iesācējuzņēmumiem ar kopējo investoru finansējumu 1,5 miljonu eiro apmērā.

 

Šīs investīciju kārtas investori ir fonds FlyCap Investment Fund I AIF, kura lielākais investors ir Attīstības finanšu institūcija ALTUM, privātais investors Vilis Vītols un fonds AIF Imprimatur Capital Technology Venture Fund.

 

Sonarworks vadītājs un līdzdibinātājs Helmuts Bems:

 

“Kopš ieiešanas profesionālā audio tirgū 2015. gada sākumā, Sonarworks ir kļuvis par pasaules līderi digitālās skanējuma korekcijas jomā. Nu jau vairāk nekā 5000 studiju visā pasaulē lieto “Reference 3” kalibrācijas programmatūru – sākot ar entuziastiem mājās studijās līdz pat studijām, kas ieraksta tādas slavenības kā Teilore Svifta, Bejonse, Lēdija Gaga un citi. Kompānijas panākumu pamatā ir komanda, ko vieno kaisle pret mūziku un kurā visiem tiek dota iespēja ietekmēt kompānijas attīstību.”

 

FlyCap Investment Fund I AIF partneris Jānis Liepiņš:

 

“Mūs pārliecināja biznesa rezultāti un potenciāls, kas apslēpts unikālās tehnoloģijās un komandā. Uzņēmums pēdējā gada laikā ir strauji audzis, katru mēnesi sasniedzot jaunu apgrozījuma rekordu, un jau šī gada sākumā ienākumi no pārdošanas pārsniedza izmaksas. Komandai ir lieliskas idejas un iestrādnes, kā paplašināt pircēju auditoriju un izmantot visas iespējas, ko šī tehnoloģija dod.”

 

Sonarworks produktu vadītājs un līdzdibinātājs Mārtiņš Popelis:

 

“Sonarworks ir izstrādājis unikālu tehnoloģiju, kas ļauj ar programmatūras palīdzību izlabot nepilnības skandās un austiņās. Investīciju piesaistē iegūtos līdzekļus ir paredzēts ieguldīt jaunā produktā plašākam tirgum. Tas ļaus ikkatram mūzikas klausītājam dzirdēt mūzikas skanējumu tieši tādā kvalitātē kā to mūziķis radīja ierakstu studijā, neatkarīgi no tā kādu ierīci klausītājs lietos.”Ideja par Sonarworks radās 2012. gadā un uzņēmums oficiāli tika reģistrēts gadu vēlāk. Pēc Imprimatur Capital 600 000 eiro investīciju piesaistes 2013. gadā kompānija fokusējās uz komandas izveidi un idejas pārvēršanu konkurētspējīgā produktā. 2016. gadā Sonarworks programmatūra ieguva prestižā britu audio žurnāla “Sound On Sound” gada produkta godalgu. Arī populārais profesionālā audio žurnāls “Musictech” Sonarworks austiņu kalibrācijai ir piešķīris inovāciju balvu.

Saistītie raksti