Altum-Aktualitātes-Swedbank pievienojas daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes atbalsta programmai

Swedbank pievienojas daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes atbalsta programmai

ALTUM

08. Nov, 2016

ALTUM un Swedbank  8.nobembrī noslēgušas sadarbības līgumu par bankas iesaistīšanos daudzdzīvokļu ēku energoefektivitātes valsts atbalsta programmā.

 

Līdz ar to Swedbank klienti – daudzdzīvokļu māju pārvaldnieki un citi pārstāvji var sākt pieteikties dalībai energoefektivitātes programmā, kuras ietvaros turpmāko gadu laikā būs pieejams valsts atbalsts 166 miljonu eiro apmērā.

 

Renārs Rūsis, Swedbank valdes loceklis un Privātpersonu apkalpošanas pārvaldes vadītājs:

 

“Mūsu līdzšinējā pieredze daudzo gadu laikā liecina, ka šī programma būtiski atbalsta Latvijas iedzīvotāju iespēju uzlabot savu īpašumu vērtību un samazināt ikdienas tēriņus. Vienlaikus tas ir ļoti labs projekts daudzdzīvokļu māju kaimiņu iepazīšanai un kopējas sadarbības sākšanai.”

 

Inese Zīle, ALTUM valdes locekle:

 

“Esam priecīgi par Swedbank iesaistīšanos daudzdzīvokļu māju energoefektivātes  paaugstināšanas programmā, jo tas būtiski paplašinās programmas iespēju pieejamību iedzīvotājiem visā Latvijā. Novērtējam bankas potenciālu un milzīgo pieredzi daudzdzīvokļu dzīvojamo māju renovācijas finansēšanā iepriekšējos gados.  Kopš konsultāciju uzsākšanas brīža mēs redzam arvien pieaugošu iedzīvotāju interesi par iespējām renovēt mājas, izmantojot iespēju saņemt ALTUM grantu līdz pat 50% apmērā no darbu izmaksām – ALTUM iesniegti jau 45 daudzdzīvokļu māju renovācijas projekti. Uz šodienu trīs mājas jau ir saņēmušas zaļo gaismu praktisko darbu uzsākšanai, jo izvērtējot projekta tehnisko dokumentāciju secinājām, ka pēc kvalitatīvas renovācijas darbu pabeigšanas konkrētās mājas sasniegs vērā ņemamu siltumenerģijas ietaupījumu. Šiem un visiem pārējiem projektiem, kas apstiprināti ALTUM, nākamais veicamais solis ir būvnieku atlase, lai precīzi apzinātu veicamos darbus un to izmaksas, kā arī vēršanās pie komercbankas pēc līdzfinansējuma projekta realizācijai.”

Saistītie raksti