Altum-Aktualitātes-Uzlaboti garantiju sniegšanas nosacījumi lauksaimniecības uzņēmumiem

Uzlaboti garantiju sniegšanas nosacījumi lauksaimniecības uzņēmumiem

ALTUM

08. Jan, 2019

Otrdien, 8. janvārī, valdība apstiprināja ALTUM īstenotās lauksaimniecības, zivsaimniecības un lauku attīstības garantiju programmas noteikumu izmaiņas.  Tās būtiski uzlabos garantiju sniegšanu un finansējuma pieejamību lauksaimniekiem, kuriem ir nepietiekams nodrošinājuma apjoms finansējuma saņemšanai komercbankās.

 

Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem ir palielināts maksimālais kopējais vienam saimnieciskās darbības veicējam izsniedzamo garantiju apjoms. Turpmāk  tas varēs sasniegt 1 miljonu eiro, neparedzot līdzšinējos ierobežojumus atsevišķām garantiju saņēmēju grupām. Atbilstīgām lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvām sabiedrībām un atbilstīgām mežsaimniecības pakalpojumu sabiedrībām esošo garantiju apmērs varēs sasniegt attiecīgi 3,5 miljonus eiro un 2 miljonus eiro, vienlaikus ievērojot valsts atbalsta ierobežojumus lielajiem saimnieciskās darbības veicējiem.Tāpat turpmāk, neatkarīgi no aizdevuma veida un atbalstāmā pasākuma, garantijas segs līdz 80 procentiem no finanšu pakalpojuma summas ne tikai  aizdevumiem investīcijām un apgrozāmiem līdzekļiem, bet turpmāk arī finanšu līzingam un finanšu līzinga limitam, faktoringam, banku garantiju limitam un kredītvēstulei.

 

Paredzams, ka jaunie noteikumi  uzlabos saimnieciskās darbības veicēju piekļuvi finansējumam un  samazinās administratīvo slogu, tādējādi nodrošinot paātrinātu garantiju izsniegšanas laiku saimnieciskās darbības veicējiem lauksaimniecības, lauksaimniecības produktu pārstrādes, lauku teritoriju, zivsaimniecības un mežsaimniecības jomā. Plānots, ka jauno noteikumu ieviešana veicinās jaunu garantiju izsniegšanu par aptuveni 10 miljoniem eiro.Plašāka informācija par MK noteikumu projektu “Lauksaimniecības, zivsaimniecības un lauku attīstības garantiju programmas noteikumi”  pieejama MK tīmekļvietnē.

Saistītie raksti