Altum-Aktualitātes-Uzņēmums Ērenpreiss Original piesaista riska kapitāla investīcijas

Uzņēmums Ērenpreiss Original piesaista riska kapitāla investīcijas

ALTUM

09. Jun, 2015

Šā gada 8. jūnijā uzņēmums Ērenpreiss Original attīstības finansēšanai saņēmis līdzekļus no riska kapitāla fonda ZGI Capital, kura lielākais investors ir Attīstības finanšu institūcija ALTUM. Investīcijas tiks izmantotas jaunu velosipēdu modeļu ieviešanai tirgū, ražošanas attīstīšanai un eksporta tirgu paplašināšanai.

 

Uzņēmuma vadītājs Toms Ērenpreiss: “Redzot pieaugošo interesi un pieprasījumu pēc jauniem modeļiem, mēs izstrādājām plašākam pircēju lokam paredzētu līniju par pieejamākām cenām. Pateicoties piesaistītajam finansējumam, jaunie modeļi tirdzniecībā parādīsies jau jūnijā.”

 

Abi jauno modeļu prototipi prezentēti izstādēs Berlīnē un Londonā, kur saņēma apmeklētāju simpātijas un vairumtirgotāju interesi pateicoties izkoptajam dizainam, izpildījuma kvalitātei un Ērenpreiss velosipēdu stāstam.

Redzot straujo pieprasījuma kāpumu Latvijas tirgū, uzņēmuma vadība nolēmusi jūnijā atvērt vēl vienu velosipēdu veikalu Rīgā, Tērbatas ielā 65. No šī pavasara velosipēdus iespējams apdrošināt pret zādzībām, turklāt ikviens jauna Ērenpreisa pircējs šādu īpašo apdrošināšanu saņems dāvanā.

 

“Šis ir uzņēmums, kura vārdu zina gan mana vecmāmiņa, gan mana māsīca, kura velosipēdu vēlētos saņemt kā vidusskolas izlaiduma dāvanu. Es priecājos, ka varam palīdzēt turpināt gandrīz gadsimtu ilgas velosipēdu ražošanas tradīcijas. Augstie kvalitātes standarti savienojumā ar vēsturiskā zīmola vārdu un gudrām investīcijām ļaus vēl sekmīgāk apgūt eksporta tirgus,” uzņēmumu raksturo Rūdolfs Krese, ZGI Capital investīciju direktors.

 

Par Ērenpreiss Original
Ērenpreiss Original pamatdarbība ir velosipēdu ražošana, uzņēmums izveidojis plašu pārdošanas tīklu Latvijā un piecpadsmit eksporta valstīs. Ražotnē Čaka ielā 90 tiek piedāvāta arī senlaiku velosipēdu restaurācija, veloserviss un veikals. Ērenpreiss Original saņēmis vairākas dizaina balvas un ekonomikas konkursu apbalvojumus. Uzņēmums rīko tvīda braucienus, Rīgas Velo nedēļu un seno velosipēdu svētkus Mazsalacā.

 

Par ZGI Capital
ZGI Capital ir fondu vadības uzņēmums, kurš šobrīd pārvalda 10,5 mil. EUR lielu fondu, kas izveidots sadarbībā ar Latvijas attīstības finanšu institūciju Altum. ZGI-3 fonda ietvaros izdarītas investīcijas jau deviņos uzņēmumos. Maksimālais ieguldījuma apjoms vienā uzņēmumā ir 1,5 milj. EUR., tiek izskatītas investīcijas uzņēmumos dažādās to attīstības fāzēs.

Saistītie raksti