Altum-Aktualitātes-Vairāk nekā 400 “Lielā Ķīnas mūra” iedzīvotāju pulcējas uz kopsapulci; tuvākajos mēnešos iedzīvotāji balsos par mājas siltināšanu

Vairāk nekā 400 “Lielā Ķīnas mūra” iedzīvotāju pulcējas uz kopsapulci; tuvākajos mēnešos iedzīvotāji balsos par mājas siltināšanu

ALTUM

12. Sep, 2017

11. septembrī vairāk nekā 400 Latvijā lielākās daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji pirmo reizi tikās tik apjomīgā sapulcē, lai kopā ar ALTUM un Rīgas namu pārvaldnieka ekspertiem pārrunātu mājas siltināšanas un energoefektivitātes uzlabošanas iespējas.

 

Plānots, ka tuvākajā laikā sāksies iedzīvotāju balsošana par mājas piedalīšanos daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes (DME) programmā.

 

ALTUM ir aprēķinājis, ka garākā māja Rīgā, kas atrodas Ozolciema ielā 18 un ir teju 500 m gara, tautā saukta par “Lielo Ķīnas mūri Ziepniekkalnā”, ietaupītu 55% no kopējā mājas siltumenerģijas patēriņa jeb vidēji 200 EUR/gadā 60 m2 izmēra dzīvoklim. Līdz ar mājas kompleksu siltināšanu, būs iespējams samazināt arī citus maksājumus par savu dzīvokli – par 10% samazināsies maksa par karsto ūdeni, par 6% samazināsies apsaimniekošanas maksa, kā arī tiks piemērota 90% atlaide nekustamā īpašuma nodoklim.Pasākumā uzstājās un uz iedzīvotāju aktuāliem jautājumiem atbildēja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, ALTUM valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš, ALTUM eksperti Ingus Salmiņš un dr. Aldis Greķis un Rīgas namu pārvaldnieks eksperte Signe Kajaka.

 

Reinis Bērziņš, ALTUM valdes priekšsēdētājs:

 

“Esmu gandarīts par lielo Ozolciema 18 nama iedzīvotāju interesi un aktivitāti. Tā apliecina, ka iedzīvotājiem rūp sava mājokļa atjaunošanas jautājums, kas turklāt sniedz ievērojamus ieguvumus ne tikai īstermiņā, bet arī ilgtermiņā. Ozolciema ielas 18 nama, tāpat kā vairumam pirms vairākiem gadu desmitiem celtajiem daudzstāvu dzīvojamajiem namiem, tehniskais stāvoklis un inženiersistēmas laika gaitā ir novecojušas. Tas nozīmē, ka katru dienu māja zaudē naudu kopā ar siltumu. Taču to var mainīt, veicot māju atjaunošanu un siltināšanu. ALTUM programmas finansējums – 166 miljoni eiro būs pietiekams aptuveni 1000 mājām visā Latvijā, tāpēc es aicinu nekavēties un izmantot šo unikālo iespēju. ALTUM grants jeb dāvinājums šai mājai, pēc aptuvenām aplēsēm, varētu būt aptuveni 2 miljoni eiro. Paldies Rīgas domei un Rīgas namu pārvaldniekam, kas kopā ar ALTUM ekspertiem ir apņēmības pilni nodrošināt veiksmīgu garākās un lielākās mājas Latvijā renovāciju, ja tā lems iedzīvotāji. Esam pārliecināti – ja lielākās mājas iedzīvotāji var vienoties par mājas atjaunošanu, tad to var izdarīt ikviens.”

 

Signe Kajaka, Rīgas namu pārvaldnieks pārstāve:

 

“Šobrīd kopā ar ALTUM un Rīgas domi esam aktualizējuši Latvijā garākās mājas siltināšanas jautājumu, Rīgas enerģētikas aģentūra ir veikusi mājas energoauditu, un ir noskaidrots, kur šī mājā zaudē siltumu un naudu. Taču ļoti būtiski soļi vēl priekšā, no kuriem pirmais – dzīvokļu īpašnieku lēmums par vai pret mājas atjaunošanu. Lai šo viedokli noskaidrotu, turpmākajos mēnešos kāpņu telpu vecākie veiks iedzīvotāju anketēšanu. Lai piedalītos  ALTUM programmā, nepieciešama 2/3 dzīvokļu īpašnieku piekrišana. Būtiski, ka iedzīvotāju viedoklis būs svarīgs ne tikai par dalību programmā, bet arī par citiem jautājumiem, tai skaitā, kādas citas mājas tehniskās problēmas novērst vienlaikus ar siltināšanas darbiem, piemēram, atjaunot kāpņu telpas, liftus, balkonus u.c. Aicinu Ozolciema 18 nama iedzīvotājus būt aktīviem, lai nepalaistu garām iespēju izmantot apjomīgu finansiālu atbalstu, kas pieejams mājas atjaunošanai, un sākt taupīt.”

Saistītie raksti