Altum-Aktualitātes-Vebinārā informēs par DME projektu noslēguma dokumentācijas sagatavošanu

Vebinārā informēs par DME projektu noslēguma dokumentācijas sagatavošanu

ALTUM

07. Aug, 2023

Trešdien, 9.augustā plkst.10:00 tiešsaistē norisināsies “Attīstības finanšu institūcijas “Altum” (ALTUM) vebinārs, kurā  energoefektivitātes projektu vadītāji un citi interesenti varēs uzzināt, kā kvalitatīvi sagatavot un iesniegt daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmas noslēguma dokumentāciju. Kvalitatīvi un savlaicīgi iesniegti projekta noslēguma dokumenti ir svarīgi, lai pilnā apmērā saņemtu Eiropas fondu finansējumu.

 

2016.gadā uzsāktajai daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmai strauji tuvojas noslēguma termiņš un līdz š.g. 1.oktobrim plkst. 23:59 jāiesniedz projektu noslēguma dokumentācija. Sevišķi būtiska nozīme ir dokumentācijas precīzai sagatavošanai atbilstoši noslēgtajiem līgumiem un prasībām, tāpēc ALTUM rīko vebināru, lai vēlreiz skaidrotu svarīgākos ar noslēguma dokumentu sagatavošanu saistītus jautājumus. 

 

“Ar šo vebināru vēlreiz vēlamies vērst projektu iesniedzēju uzmanību tam, ka līdz programmas noslēgumam ir atlicis pavisam maz laika un ir svarīgi, lai mājas, tiklīdz ir pabeigta būvniecība, nevilcinātos ar projekta noslēguma dokumentācijas iesniegšanu, nekādā gadījumā neatliktu to uz pēdējo brīdi. Ja māja termiņus neievēro un laikā neiesniedz visus dokumentus, Eiropas Savienības fondu atbalsta nauda projektam būs zaudēta – pat ja renovācijas darbi ir pabeigti, dzīvokļu īpašniekiem var nākties atdot jau renovācijas darbos iztērētos granta līdzekļus skaidro ALTUM Energoefektivitātes programmu departamenta vadītāja Ieva Vērzemniece.

 

Vebinārs notiks no plkst.10:00 līdz 12.00 ALTUM “MS Teams” vidē, kurā būs iespēja arī uzdot interesējošos jautājumus.

Tiešsaistes links: bit.ly/3Oswh29

 

Pasākumā Ekonomikas ministrijas un ALTUM eksperti pastāstīs par procesa soļiem, kas jāņem vērā, gatavojot noslēguma dokumentāciju, kā arī pārrunās būvniecības dokumentācijas kvalitātes prasības. Tāpat eksperti izskaidros, kas notiks ar projektiem, ja noslēguma dokumentācija netiks iesniegta norādītajā termiņā. Vebināra klausītājiem būs iespēja arī uzzināt biežāk pieļautās neprecizitātes dokumentu sagatavošanā, lai no tām izvairītos.

 

Šogad noslēdzas daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programma, kura sākās 2016. gadā. Tās kopējais finansējums 168,6 miljonu eiro apmērā. Programmā ir iesniegti gandrīz 1000 projekti, savukārt, realizāciju uzsāka 623 projekti kuri šobrīd atrodas dažādās stadijās – pašlaik pilnībā ir pabeigti 405, projekta dokumentāciju par nodošanu kārto 35 projekti, bet būvniecības stadijā vēl ir 183 mājas.

 

Savukārt pagājušā gada nogalē ALTUM uzsāka jaunu atbalsta programmu daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanai. Programma tiek finansēta no Eiropas Savienības Atveseļošanās fonda un tās pieejamais finansējums ir 57,2 miljoni eiro. Programma paredz segt līdz 49% no kopējām energoefektivitātes projekta izmaksām bez pievienotās vērtības nodokļa. Atlikušo finansējuma daļu iedzīvotāji segs no bankas aizdevuma resursiem un/vai mājas uzkrājumiem. Obligāts programmas nosacījums ir bankas aizdevums vismaz plānotā atbalsta jeb kapitāla atlaides apmērā, savukārt bankas aizdevumam var saņemt ALTUM garantiju.