Altum-Aktualitātes-"ZGI Capital" piedāvās 32,5 miljonus eiro uzņēmumiem ar izaugsmes iespējām krīzes laikā

"ZGI Capital" piedāvās 32,5 miljonus eiro uzņēmumiem ar izaugsmes iespējām krīzes laikā

ALTUM

16. Mar, 2020

Latvijas alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieka SIA “ZGI Capital” investīciju fonds “ZGI-4”, piesaistot papildu 7,5 miljonus eiro ieguldījumu, palielina apjomu līdz 32,5 miljoniem eiro un aicina pieteikties finansējumam uzņēmumus, kuri Covid-19 pandēmijas izraisītajā krīzē saskata attīstības iespējas.

 

“ZGI Capital” jaunākais investīciju fonds “ZGI-4” otrajā kārtā, piesaistot 7,5 miljonus eiro papildu investīcijas, palielina savu apjomu uz 32,5 miljoniem eiro. Investori, kuri apņēmušies nodrošināt papildus finansējumu, ir “Attīstības finanšu institūcija “Altum“”, “Swedbank ieguldījumu pārvaldes sabiedrība”, privāto investoru grupa “Z4 investīcijas” kā arī savu ieguldījumu palielināja fonda pārvaldnieks “ZGI Capital”.

 

“ZGI Capital” norādīja, ka fonda “ZGI-4” finansējums var palīdzēt uzņēmumiem adaptēties jaunajai situācijai, kad redzamas izaugsmes iespējas pat esošajos neskaidrības apstākļos. Kapitāla piesaistes gadījumā uzņēmums saņem ne tikai tā attīstībai nepieciešamos finanšu resursus, bet arī fonda pārvaldnieka komandas atbalstu ar profesionāliem padomiem un nepieciešamo kontaktu nodibināšanu.

 

Jaunākās paaudzes fonds kopš darbības uzsākšanas veicis pa vienai investīcijai Latvijā un Igaunijā, kā arī šobrīd notiek nākamo investīciju izvērtēšanas process. Ar veiktajiem darījumiem fonds ir paplašinājis savu ģeogrāfisko tvērumu Baltijas līmenī un kļuvis par starptautiska mēroga investoru.

 

Līdz ar šīs investīciju kārtas noslēgšanu, fonda pārvaldnieks “ZGI Capital” turpinās intensīvu darbu pie nākamo ieguldījumu veikšanas. Fonda mērķis ir izveidot portfeli ar 15 investīcijām Baltijas reģionā, veicot ieguldījumus vienā uzņēmumā līdz pieciem miljoniem eiro. Finansējums uzņēmumiem būs pieejams līdz 2023.gada vasaras beigām.

 

Pieteikties finansējumam tiek aicināti mazie un vidējie uzņēmumi, kuri ir nostiprinājušies mājas tirgū, un šobrīd apgūst jaunus eksporta tirgus, ievieš jaunus produktus/tehnoloģijas, palielina jaudas, attīsta jaunus darbības virzienus, uzlabo uzņēmuma rentabilitāti un automatizē procesus. 

 

“ZGI Capital” līdzšinējā pieredzē ir investīcijas informācijas tehnoloģijās, elektronikā, inženierzinātnēs, pakalpojumu eksportā, loģistikā, metālapstrādē, kokapstrādē un citās nozarēs. 

 

“ZGI Capital”, kas ir Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK) reģistrēts alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieks, darbību sāka 2005.gadā. Investīciju periodu ir noslēgušas trīs fondu paaudzes: “ZGI-1”, “ZGI-2”, “ZGI-3” un 2018.gada rudenī darbību sāka nākamās paaudzes riska kapitāla fonds “ZGI-4”.

Saistītie raksti