Altum-Aktualitātes-ALTUM aicina iesniegt papildu projektus daudzdzīvokļu māju renovācijas programmā

ALTUM aicina iesniegt papildu projektus daudzdzīvokļu māju renovācijas programmā

ALTUM

20. Nov, 2020

Lai iespējami vairāk daudzdzīvokļu māju varētu veikt renovācijas darbus un samazināt siltuma zudumus, Attīstības finanšu institūcija ALTUM no 20. novembra līdz 15. decembrim aicina iesniegt papildu pieteikumus daudzdzīvokļu māju renovācijas atbalsta programmā.

 

Visu māju renovācijas darbiem jānoslēdzas 2023.gadā, tāpēc, lai iekļautos Eiropas Savienības fondu programmas termiņā, ALTUM aicina iesniegt jau pilnībā gatavus projektus.

 

Kopš programmas sākuma 2016. gada martā līdz 2020. gada janvārim tika iesniegti 887 māju renovācijas projekti, kuru renovācijā kopumā plānots ieguldīt 360 miljonus eiro. Pusi jeb 50 % no izmaksām par būvdarbiem, kas samazina siltuma zudumus ēkā, sedz ALTUM grants no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļiem. Kopš šā gada 11. janvāra jauni pieteikumi vairs netika pieņemti, jo ar iesniegtajiem projektiem tika rezervēti visi grantiem paredzētie ES fondu līdzekļi.

 

Šobrīd renovācijas darbi pabeigti jau 253 mājām, 54 namos notiek būvdarbi, savukārt vēl vairāk nekā 500 projekti atrodas dažādās citās īstenošanas stadijās. Vienlaikus aptuveni 30 mājas jeb 3% no kopējā iesniegto projektu apjoma dažādu iemeslu dēļ atjaunošanas darbus tomēr izvēlējušās neveikt, līdz ar to ir atbrīvojies finansējums papildu projektiem. Starp iemesliem, kāpēc projekti ir atsaukti, ir iedzīvotāju kopsapulces lēmums tomēr neveikt būvniecību, nevienošanās par būvniecības izmaksām, un citi.

 

 

ALTUM Energoefektivitātes programmu departamenta vadītāja Ieva Vērzemniece:

 

“Mājas renovācija ir nepieciešams un ļoti atbildīgs solis, kuru spēruši vairāk nekā 870 daudzdzīvokļu nami visā Latvijā. Šobrīd ALTUM programmas ietvaros notiek aktīva projektu izvērtēšanas, projektu sagatavošanas un būvniecības fāze, lai līdz 2023. gadam tiktu pabeigta visu programmai iesniegto ēku renovācija. Vēlamies īpaši uzsvērt, lai iekļautos programmas termiņā un pilnībā izmantotu ES finansējuma dāvinājumu, līdz 15.decembrim aicinām iesniegt jau pilnībā sagatavotus, bet līdz projektu pieņemšanas apturēšanai janvārī iesniegt nepagūtos projektus. Tāpat atgādinām, ka arī pēc projekta iesniegšanas ir svarīga dokumentācijas kvalitāte katrā projekta norises posmā. Tas ir pamats, lai projekts arī dzīvē tiktu realizēts kvalitatīvi, plānotajos termiņos un sasniegtu gaidīto pozitīvo rezultātu.”

 

Līdz šim visvairāk projekti ir iesniegti Rīgas un Pierīgas reģionā (44 % no kopējā apjoma), Kurzemē (23 %), Vidzemē (15 %), Zemgalē (13 %), savukārt Latgalē (5 %). Vidēji vienas daudzdzīvokļu mājas renovācijā tiek ieguldīti 420 tūkstoši eiro, no kuriem vidēji 210 tūkstoši tiek izsniegti granta (dāvinājuma) veidā. Jau realizētajos projektos ievērojami samazinājušies izmantotās elektroenerģijas rādītāji, ļaujot ieekonomēt vidēji līdz pat 59% no sākotnējā mājas elektroenerģijas patēriņa.

 

Par dzīvokļu māju renovācijas atbalsta programmu

Saistītie raksti