Altum-Aktualitātes-ALTUM paraksta nodomu protokolu par līdzdalību 1 miljardu eiro lielā investīciju fondā infrastruktūras attīstībai

ALTUM paraksta nodomu protokolu par līdzdalību 1 miljardu eiro lielā investīciju fondā infrastruktūras attīstībai

ALTUM

18. Sep, 2018

ALTUM valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš, pirmdien, 17.septembrī, Rumānijas galvaspilsētā notiekošajā Bukarestes samitā parakstīja nodomu protokolu par Latvijas līdzdalību Trīs jūru valstu investīciju fonda izveidē, kura kopējais apjoms plānots 1 miljards eiro.

 

Trīs jūru valstu investīciju fonds ir kopīga 12 Baltijas, Melnās un Adrijas jūras valstu attīstības institūciju  iniciatīva ar mērķi veicināt  infrastruktūras projektu finansēšanu un attīstību, kas investīciju ziņā šajā reģionā joprojām atpaliek no situācijas Rietumeiropas valstīs.

 

 

ALTUM valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš:

 

“No Trīs jūru fonda varēs finansēt nozīmīgus infrastruktūras projektus Latvijā, tai skaitā sniedzot tehnisko palīdzību projektu izstrādei. Trīs jūru investīciju fonds nekonkurēs ar esošajām finansēšanas iniciatīvām, bet gan būs papildu katalizators gan esošo, gan jaunu projektu attīstīšanai, īpaši sadarbībā starp publisko sektoru un privāto sektoru,  kur ieguvējas ir fonda dibinātājvalstis un to iedzīvotāji.”

 

Investīciju fondu veidos fonda dibinātāju iemaksas un no citiem investoriem piesaistītie resursi. Investīciju apjoms no ALTUM  plānots 20 miljonu eiro apmērā. Tāpat Trīs jūru valstu investīciju fondam plānots piesaistīt Eiropas Savienības fondu un citu finansēšanas iniciatīvu resursus. Nodomu protokolu kopā ar Latviju parakstīja Čehijas, Polijas, Horvātijas, Rumānijas un Slovākijas attīstības finanšu institūcijas. Citas Trīs jūru valstu finanšu institūcijas varēs pievienoties fonda izveidei arī vēlāk.

 

Iecerēts, ka Trīs jūru investīciju fonda investīciju fokusā būs stratēģiski nozīmīgi transporta, enerģētikas, digitālie un citu jomu infrastruktūras projekti.   Trīs jūru valstu lokā ietilpst Latvija, Lietuva, Igaunija, Rumānija, Slovākija, Bulgārija, Polija, Čehija, Austrija, Slovēnija, Ungārija un Horvātija.

Saistītie raksti