Altum-Aktualitātes-Iepazīstinās ar jaunajām valsts atbalsta programmām energoefektivitātes uzlabošanai uzņēmējiem un iedzīvotājiem

Iepazīstinās ar jaunajām valsts atbalsta programmām energoefektivitātes uzlabošanai uzņēmējiem un iedzīvotājiem

ALTUM

19. Sep, 2022

Energoresursu cenas un resursu pieejamība ir šā gada karstākā diskusiju tēma un būs lielākais izaicinājums rudenī un ziemā. Uzņēmumu konkurētspēja šādos apstākļos ir izšķiroši svarīga. Arī iedzīvotājiem ir būtiski turpināt energoefektivitātes darbus mājokļos – gan privātmājās, gan daudzdzīvokļu ēkās, jo tas ir vienīgais veids, kā ilgtermiņā pasargāt sevi no augstajām siltumenerģijas izmaksām. Gan uzņēmumi, gan daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji, kuri jau veikuši energoefektivitātes uzlabojumus, ir soli priekšā citiem. Vienlaikus var vaicāt, vai šis ir īstais brīdis jaunām investīcijām?

 

Lai atbalstītu uzņēmējus un iedzīvotājus ar Atveseļošanas un noturības fonda resursiem, ir izveidotas jaunas valsts atbalsta programmas uzņēmējiem un daudzdzīvokļu ēku iedzīvotājiem.

 

Ceturtdien, 22. septembrī plkst. 10.00 – 11.15 notiks tiešsaistes diskusija, kurā valsts, pašvaldību un uzņēmēju pārstāvji diskutēs par jauno atbalsta programmu iespējām un izaicinājumiem, investīciju iespējām un jautājumu, vai pašlaik ir īstais laiks jaunām investīcijām energoefektivitātes uzlabošanā. Tāpat tiks skaidrota uzņēmēju un daudzdzīvokļu māju apsaimniekotāju pieredze un gaidas.

 

Diskusijai tiešsaistē varēs sekot portālā TVNET, kā arī ALTUM (https://www.facebook.com/AltumLV) un Ekonomikas ministrijas Facebook kanālos (https://www.facebook.com/ekonomikasministrija).

 

Diskusijas moderators – Kristaps Ceplis.

 

Dalībnieki:

  • Ilze Indriksone, ekonomikas ministre
  • Reinis Bērziņš, ALTUM valdes priekšsēdētājs
  • Mārtiņš Tīdens, Liepājas izpilddirektora vietnieks īpašuma jautājumos
  • Gunārs Valdmanis, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Rūpniecības padomes loceklis, Latvijas Elektroenerģētiķu un energobūvnieku asociācijas izpilddirektors
  • Andris Kužnieks, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītājas vietnieks un politikas nodaļas vadītājs