Altum-Aktualitātes-Latvija pirmā starp Baltijas valstīm izvēlas Akcelerācijas fondu pārvaldītājus

Latvija pirmā starp Baltijas valstīm izvēlas Akcelerācijas fondu pārvaldītājus

ALTUM

21. Jul, 2017

Noslēdzies Attīstības finanšu institūcijas ALTUM izsludinātais iepirkums akcelerācijas fondu pārvaldnieku atlasei. Iepirkuma komisija izvēlējusies trīs akcelerācijas fondu pārvaldniekus, kuriem piešķiramas līguma slēgšanas tiesības.

 

Iepirkumā izraudzītie pārvaldnieki:

 

  • “BuildIt Accelerator OU”;
  • Personu SIA “Lattelecom Technology”, Pēteris Marculāns, Dmitrijs Saikovskis un David Ventzel apvienība;
  • Fizisku personu Nikolaja Adamoviča, Leldes Stukles, Voldemāra Brēdiķa un Ellas Kalniņas apvienība.

 

Akcelerācijas fondu pārvaldītāji veiks ieguldījumus inovatīvos un agrīnas attīstības stadijas start-up jeb iesācējuzņēmumos ar lielu izaugsmes potenciālu, un to finansējums tiks sniegts divos posmos – pirmssēklas un sēklasnaudas ieguldījumu veidā. Fondu pārvaldnieki nodrošinās mentorus un sniegs nepieciešamās konsultācijas. Katram pārvaldītājam ALTUM piešķirs Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumu 15 miljonu eiro apmērā, katram fondam 5 miljonus eiro.

 

Juris Vaskāns, ALTUM valdes loceklis:

 

“Esmu gandarīts, ka Latvija ir pirmā starp Baltijas valstīm, kas starptautiskā konkursā ir izvēlējusies akcelerācijas fondu pārvaldniekus. Kopumā saņēmām septiņus pieteikumus, kuros vērtējām līdzšinējo komandas pieredzi, fondu pārvaldīšanas jeb biznesa plānu, kā arī finanšu piedāvājumu fonda darbības veiksmīgai nodrošināšanai.

 

Pretendentu vērtēšana ilga vairāk nekā divus mēnešus, ieguldot daudz darba rūpīgai labāko pretendentu izvēlei, kurā mums vērtīgas konsultācijas sniedza Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) bankas vadošie riska kapitāla speciālisti. Ceru, ka jūlija otrajā pusē parakstīsim līgumus, un fondi uzsāks darbu ar jauno un daudzsološo ideju īpašniekiem. Jaunajiem uzņēmējiem novēlu būt aktīviem un izmantot Latvijā līdz šim nebijušu finansiālo atbalstu un profesionālas biznesa konsultācijas.”

 

Pretendentus vērtēja ALTUM, Ekonomikas ministrijas un Finanšu ministrijas vadošie eksperti, kā arī ERAB vadošie riska kapitāla speciālisti.

 

Akcelerācijas būtība ir palīdzēt “atsperties” daudzsološām augstas pievienotās vērtības idejām. Akcelerācijas fondi aizpildīs līdz šim iztrūkstošo posmu – valsts atbalstu – ideju komercializēšanas stadijā. Jaunie fondi būs fokusēti tieši uz šo etapu, turklāt tieši inovāciju un tehnoloģiski ietilpīgo uzņēmumu segmentā.

Saistītie raksti