Altum-Aktualitātes-Nasdaq sveic ALTUM obligācijas Baltijas tirgū

Nasdaq sveic ALTUM obligācijas Baltijas tirgū

ALTUM

24. Oct, 2017

Nasdaq (Nasdaq: NDAQ) paziņo, ka Attīstības finanšu institūcijas ALTUM (emitenta kods: ALTM) obligācijas 2017. gada 24. oktobrī tika iekļautas regulētajā tirgū – biržas Nasdaq Riga Baltijas Parāda vērtspapīru sarakstā.

 

ALTUM obligāciju emisijas kopējais apjoms ir 20 miljoni EUR. Gada kupona likme ir 1.3% ar procentu izmaksu vienu reizi gadā. Obligāciju dzēšanas datums ir 2024. gada 17. oktobris. ALTUM konsultants obligāciju emisijas programmas sagatavošanā un parakstītājs bija AB SEB Bankas.

 

Daiga Auziņa-Melalksne, Nasdaq Baltic Biržas pakalpojumu vadītāja un Nasdaq Riga valdes priekšsēdētāja:

 

“Sveicam attīstības finanšu institūciju ALTUM ar obligāciju iekļaušanu biržā Nasdaq Riga. ALTUM būs vērtīgs papildinājums Baltijas Parāda vērtspapīru emitentu saimei. Ir prieks redzēt, ka parāda vērtspapīru tirgus kalpos kā izaugsmes dzinējs ALTUM nākotnes attīstībai.”

 

Reinis Bērziņš, attīstības finanšu institūcijas ALTUM valdes priekšsēdētājs:

 

“Esam pirmā nacionālā attīstības finanšu institūcija Centrālajā un Austrumeiropā, kas emitējusi zaļās obligācijas. Investoru augstā interese, kas 6,5 reizes pārsniedza plānoto emisijas apjomu, ir apliecinājums mūsu piedāvājuma aktualitātei un investoru interesei ieguldīt līdzekļus zaļās domāšanas projektos. ALTUM zaļo obligāciju finanšu instrumentu izmantošanas mērķis ir Latvijā atbalstīt projektus vides ilgtspējas jomā, vienlaikus tā ir iespēja diversificēt ALTUM finansējuma bāzi un veicināt Baltijas kapitāla tirgus attīstību. Šodien ar prieku un lepnumu startējam Nasdaq Baltijas vērtspapīru tirgū un esam gatavi izveidot ilgstošas attiecības investoru kopienā.”

 

Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš:

 

“Salīdzinoši īsā laikā ALTUM sevi ir apliecinājusi kā stabilu un spēcīgu organizāciju ar skaidru attīstības vīziju. Obligāciju emisija ALTUM finansējuma bāzes dažādošanai bija viens no stūrakmeņiem plānā par ALTUM, Latvijas Garantiju aģentūras un Lauku attīstības fonda apvienošanu vienotā organizācijā, un šodien ALTUM komanda to ir ļoti pārliecinoši paveikusi. Vienlaikus ALTUM obligāciju emisija un to kotēšanas uzsākšana biržā ir svarīgs notikums kapitāla piesaistes tirgus attīstībai Latvijā, un ir pozitīvs signāls arī ārvalstu kapitāla tirgiem.”

 

Par Nasdaq
Nasdaq (Nasdaq: NDAQ) ir pasaulē vadošā biržu kompānija, kas sniedz tirdzniecības iespējas investoriem, kotēšanās iespējas uzņēmumiem un nodrošina biržu tehnoloģijas. Ar daudzpusīgiem risinājumiem Nasdaq dod iespēju klientiem plānot, optimizēt un īstenot biznesa vīziju ar pārliecību, izmantojot pārbaudītas tehnoloģijas, kas nodrošina caurspīdīgumu un ieskatu mūsdienu globālo kapitāla tirgu virzībai. Nasdaq ir pirmās elektroniskās biržas izveidotāja pasaulē, tās izstrādātās biržu tehnoloģijas nodrošina pakalpojumus vairāk nekā 90 biržās 50 valstīs un aptuveni 1 no 10 pasaules vērtspapīru darījumiem. Nasdaq grupas biržās kotējas aptuveni 3 900 kompānijas, kuru kopējā tirgus kapitalizācija ir aptuveni 12 triljoni ASV dolāru. Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet business.nasdaq.com.
Nasdaq Baltijas tirgus ir vienots nosaukums, ko lieto, lai apzīmētu biržu Nasdaq Tallinn, Nasdaq Riga un Nasdaq Vilnius, kā arī Nasdaq CSD centrālo vērtspapīru depozitāriju Baltijā kopīgo piedāvājumu. Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet nasdaqbaltic.com.

 

Brīdinājums par paziņojumiem, kas vērsti uz nākotni
Informācija, kas šeit tiek sniegta, satur uz nākotni vērstus paziņojumus, kas ietver virkni risku un neskaidrību. Nasdaq brīdina, ka jebkura uz nākotni vērsta informācija negarantē, ka nākotnē šādi rādītāji tiks sasniegti, un faktiskos rezultātus var ietekmēt no Nasdaq neatkarīgi apstākļi. Nasdaq neuzņemas nekādu pienākumu publiski atjaunināt jebkuru uz nākotni vērstu paziņojumu.

Saistītie raksti