Biotehnoloģiju jaunuzņēmuma Cellbox Labs radītie orgānu analogi uz čipa palīdz farmācijas uzņēmumiem daudz efektīvāk izstrādāt jaunas zāles

Zāļu testēšana ir ļoti laikietilpīgs process, kas prasa daudz resursu, un bieži vien tajā tiek izmantoti dzīvnieki. Cellbox Labs veido cilvēku orgānu analogus un sasaista tos ar iekārtu, kura nodrošina “orgāna” šūnu augšanu un darbību. Tas rada iespēju farmācijas uzņēmumiem testēt medikamentus ātrāk, lētāk un bez dzīvnieku iesaistes. Tehnoloģija ļauj arī identificēt konkrētam pacientam vispiemērotākās zāles.

 

Orgāni uz čipa – tas ir inženierijas risinājums bioloģijas izaicinājumiem. Orgāni uz čipa ir miniatūras orgānu replikas ārpus cilvēka ķermeņa, kas kalpo kā testa modelis. Par čipu to sauc tāpēc, ka tā izgatavošanā izmanto pusvadītāju tehnoloģijas – tāpat kā telefonā, kur mikroshēmas dēvē par čipiem.

 

 

 

 

2023. gadā Latvijas iespējkapitāla fonds Buildit Cellbox Labs izaugsmei kā pirmais investors piešķīra 50,000 . Šobrīd Cellbox Labs jau piesaistījis 1,5 milj. €.