Naco Technologies ir uzņēmums zaļā ūdeņraža nozarē, kas izstrādā un ievieš inovatīvu nano pārklājumu risinājumus ilgtspējīgai nākotnei.

 

Zaļais ūdeņradis ir veids, kā uzkrāt saules un vēja radīto enerģiju brīžos, kad tai nav patērētāju. Šāda ūdeņraža ražošanas un uzglabāšanas problēma ir ķīmiski ļoti agresīvās vielas, kas rodas un bojā iekārtas. Lai aizsargātu materiālus pret koroziju, šobrīd tiek izmantoti dārgmetāli – platīns, titāns un citi. Naco Technologies nano pārklājums ļauj būtiski samazināt dārgmetālu izmantošanu, nodrošina ūdeņradi ražojošo un patērējošo sistēmu izturību, kā arī ļauj uzklāt pārklājumu gandrīz uz jebkura materiāla.

 

 

2023. gada 4. oktobrī Naco Technologies veiksmīgi atklāja savu moderno pilotražotni Rīgā, kas paredzēta ūdeņraža sistēmu komponenšu pārklāšanai. Tādējādi ir sperts pirmais solis, lai Naco Technologies kļūtu par nozīmīgu industrijas spēlētāju.


No pirmās 250 000 € investīcijas līdz 10 milj. € investīcijai un pilotražotnes atvēršanai 2 gados – šo ceļu iet palīdzēja Latvijas iespējkapitāla fonds Buildit.