7. solis - Dzīvokļu īpašnieku balsojums
Kopsapulces vai aptaujas organizators katram dzīvokļa īpašniekam uzaicinājumu uz kopsapulci vai informāciju par aptaujas organizēšanu, kā arī citu informāciju, kas saistīta ar lēmuma pieņemšanu nosūta izmantojot saziņas kanālus šādā secībā: 1) elektronisko pastu; 2) oficiālo elektronisko adresi (e-adresi), ja dzīvokļa īpašnieks tādu ir izveidojis; 3) korespondences adresi, kas reģistrēta BIS (ja BIS nav pieejama attiecīgā dzīvokļa īpašnieka elektroniskā pasta adrese un nav izveidota e-adrese; 4) dzīvokļa īpašuma adrese (ja BIS nav norādīta korespondences adrese).
Saskaņā ar Dzīvokļa īpašuma likuma grozījumiem, kas spēkā stājās 2024. gada 1. novembrī, dzīvokļu īpašniekiem, kuri līdz 2024. gada 31. oktobrim nav norādījuši pārvaldniekam vai personai, kura kārto mājas lietu savu kontaktinformāciju, ir pienākums līdz 2024. gada 31. decembrim reģistrēt BIS, iesniegt pārvaldniekam vai personai, kura kārto mājas lietu, aktuālu kontaktinformāciju, kurā dzīvokļa īpašnieks ir pieejams saziņai ar pārvaldnieku, tostarp, saņems visus ar dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu pieņemšanu saistītos uzaicinājumus un paziņojumus.
Lai lēmumu varētu pieņemt atkārtotā kopsapulcē vai atkārtotā aptaujā, gan sākotnējai, gan atkārtotai kopsapulcei ir jābūt organizētai pēc 2024. gada 1. novembra.
Atkārtota kopsapulce ir sasaukta, kad ir izsūtīts uzaicinājums uz kopsapulci. Taču noorganizēta atkārtota aptauja ir tad, kad aptaujas organizators dzīvokļu īpašniekiem ir izsūtījis rakstveida lēmuma projektu par lemjamajiem jautājumiem. Proti, ne vēlāk kā viena mēneša laikā nepieciešams izsūtīt uzaicinājumu uz kopsapulci (vai nosūtīt rakstveida lēmuma projektu par lemjamajiem jautājumiem, ja tiek organizēta atkārtota aptauja), bet ne pieņemt lēmumu.
Nē, nedrīkst. Dzīvokļa īpašuma likums nosaka, ka atkārtotā kopsapulcē vai aptaujā pieņemts lēmums stājas spēkā vienu mēnesi pēc tā paziņošanas dienas, ja šajā periodā dzīvokļu īpašnieki no jauna sasauktā kopsapulcē vai aptaujā nav lēmuši citādi. Likums neparedz iespēju noteikt atšķirīgu lēmuma spēkā stāšanās kārtību.
Ja lēmums pieņemts atkārtotā kopsapulcē vai aptaujā, kopā ar balsojuma dokumentāciju (kopsapulces gadījumā - protokolu un dalībnieku reģistrācijas veidlapu, aptaujas gadījumā - lēmuma projektu, protokolu un balsojuma anketas, kā arī abos gadījumos - dzīvokļu īpašnieku pilnvaras un namīpašnieka izdotu pilnvarojumu, ja nepieciešams) iesniedz arī visu iepriekš uzskaitīto sākotnējās kopsapulces vai aptaujas dokumentāciju.