Altum-Pakalpojumi-Iedzīvotājiem-Studiju un studējošo kreditēšana

Studiju un studējošo kreditēšana

Valsts garantētam studiju un studējošā kredītam (mācību maksai un ikdienas izdevumiem) var pieteikties ALTUM sadarbības bankās. Kas jauns studentu kreditēšanā un kā rīkoties?

 

Šobrīd studentu kredītu apkalpošanu nodrošina:

 

Swedbank_logo.png

 

  1. Pieteikties kredītam ir vienkārši. Līdz šim studenta kredītu garantēja valsts un privātais galvotājs – parasti kāds no vecākiem. Jaunos kredītus pilnībā garantēs valsts. Līdz ar to – mazāk papīru un laika.
  2. Kredīta pieteikšana būs vienkārša – internetbankās uzreiz pēc līguma parakstīšanas ar augstskolu. Savukārt, valsts garantiju banka piemēros pati pēc pieteikuma izvērtēšanas un līguma parakstīšanas; papildus nebūs jādara nekas.
  3. Kredīts ir pieejams Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem, kā arī ES/EEZ pilsoņiem un Eiropas Kopienas pastāvīgajiem iedzīvotājiem ar derīgu uzturēšanās atļauju studijām Latvijā akreditētu un licencētu augstskolu studiju programmās – gan bakalaura, gan maģistra, gan doktorantūras studiju, kā arī 1. līmeņa augstākās izglītības apguvei.
  4. Līdz šim kredīta apjomam bija noteikts ierobežojums un atsevišķās studiju programmās, piemēram, mediķiem bija nepieciešams atrast papildus finansējumu. Jaunā programma atbalsta studiju maksas segšanu tās pilnā apmērā.
  5. Esošie studiju un studējoša kredīti neierobežo kredīta saņemšanu studiju turpināšanai.
  6. Studiju kredīta procentus (ieskaitot studiju pārtraukumu līdz 731 dienai), kā arī 11 mēnešus pēc studiju pabeigšanas (ar diplomu), subsidē valsts. Studiju kredīta procentus kredītņēmējs sāk maksāt ar 12 mēnesi pēc attiecīgās studiju programmas pabeigšanas, piemērojot kredītlīgumā noteikto aizņēmuma likmi.
  7. Par studējošo kredītu procenti jāsāk maksāt studiju laikā.
  8. Ja kredītņēmējam studiju laikā vai pēc augstākās izglītības iestādes absolvēšanas piedzimst bērns (arī adoptē bērnu), kredītņēmējam pēc absolvēšanas dzēš studējošā kredītu 30% apmērā no neatmaksātās summas par katru bērnu. Ja abi vecāki ir kredītņēmēji, minētais nosacījums attiecas uz abiem vecākiem.