Altum-Aktualitātes-Rīgā norisināsies “Trīs jūru valstu investīciju fonda” konference

Rīgā norisināsies “Trīs jūru valstu investīciju fonda” konference

ALTUM

17. Feb, 2020

27. februārī Rīgā pirmo reizi notiks “Trīs jūru valstu investīciju fonda” konference, kurā fonda vadības pārstāvji informēs par jauna papildu finanšu  instrumenta izveidi 12 trīs jūru reģiona valstu, tai skaitā Latvijas, infrastruktūras projektu finansēšanai un attīstībai ar mērķi mazināt infrastruktūras plaisas starp dažādiem Eiropas reģioniem.

 

Sagaidāms, ka kopējais investīciju apjoms infrastruktūras attīstībai 12 trīs jūru iniciatīvas dalībvalstīm būs 3-5 miljardi eiro.

 

Konferenci Rīgā organizē Polijas attīstības banka “Bank Gospodarstwa Krajoweg”, kas ir fonda iniciatore, un Attīstības finanšu institūcija ALTUM. Šādas konferences jau notikušas Polijā un Rumānijā. Pasākumā Rīgā pulcēsies fonda dalībvalstu pārstāvji, lēmumpieņēmēji, Latvijas uzņēmēji un citi viedokļu līderi.

 

 

ALTUM valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš:

 

“Trīs jūru investīciju fonds Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīs atbalstīs ilgtspējīgu infrastruktūras projektu attīstību, kas veicinās reģiona savienojamību transporta, enerģētikas un digitālās infrastruktūras jomās un palīdzēs veicināt infrastruktūras  atbilstību augstiem standartiem.”Investīcijas fonda finansēšanas avotus veidos dibinātājinstitūciju iemaksas, kā arī no citiem investoriem piesaistītie resursi. Nodomu protokolu par fonda izveidi parakstīja sešu Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu attīstības institūciju, tai skaitā ALTUM, vadītāji 2018.gada septembrī samitā Bukarestē.Trīs jūru valstu investīciju fonds ir kopīgs 12 Baltijas, Melnās un Adrijas jūras valstu attīstības institūciju iniciatīva ar mērķi veicināt ilgtspējīgu un praktisku projektu finansēšanu un attīstību transporta, enerģētikas, informāciju tehnoloģiju un telekomunikāciju nozarēs. Trīs jūru iniciatīvas dalībvalstis, kas apliecinājušas savu politisko gribu un gatavību stiprināt savu un reģiona konkurētspēju, ir Latvija, Austrija, Bulgārija, Horvātija, Čehija, Igaunija, Ungārija, Lietuva, Polija, Rumānija, Slovākija un Slovēnija.

Saistītie raksti