Altum-Aktualitātes-Tagad finansējums pieejams arī nedzīvojamo ēku jaunbūvei vai renovācijai

Tagad finansējums pieejams arī nedzīvojamo ēku jaunbūvei vai renovācijai

ALTUM

30. Sep, 2019

ALTUM uzņēmumiem un iestādēm, kas vēlas veikt energoefektivitātes uzlabojumus, no šī gada 1. oktobra piedāvā jaunu iespēju – aizdevumu nedzīvojamo ēku jaunbūvei vai renovācijai. Viena projekta realizācijai pieejams finansējums līdz 2,85 miljoniem eiro, paredzot vien 15% paša uzņēmuma līdzdalību. Kopējais ALTUM finansējums šīm energoefektivitātes paaugstināšanas aktivitātēm ir 30 miljoni eiro.

 

ALTUM aizdevums ir pieejams gan privātiem uzņēmumiem, gan valsts un pašvaldības uzņēmumiem, kuri vēlas nodrošināt savus pakalpojumus ievērojami energoefektīvākā ēkā – birojā, noliktavā, ražotnē, viesnīcā, veikalā u.c. Būtiskākais ir tas, lai plānotās energoefektivitātes paaugstināšanas aktivitātes atmaksājas, ļauj ietaupīt izdevumus un ilgtermiņā veicina arī peļņu.

 

 

Edgars Kudurs, ALTUM Uzņēmumu energoefektivitātes daļas vadītājs:

 

“Latvijā ir liels biroju telpu un industriālo ēku pieprasījums, vienlaikus ir pietiekams daudzums nedzīvojamo ēku, kurām ir nepieciešama rekonstrukcija, lai tās būtu energoefektīvas un saimnieciskajā darbībā efektīvi izmantojamas. Līdz ar to šis jaunais piedāvājums atsevišķi vai kombinācijā kopā ar citiem ALTUM finanšu instrumentiem energoefektivitātes paaugstināšanā veicinās uzņēmumu finansiālos un reputācijas ieguvumus, kā arī sniegs acīmredzamu ieguldījumu klimata problēmu risināšanā.

 

Kopumā interese veikt energoefektivitātes uzlabojumus pieaug gan privāto uzņēmumu, gan valsts un pašvadību iestāžu sektorā. Šobrīd jau vairāk nekā 30 dažādu nozaru un lieluma uzņēmumiem ir piešķirts mūsu “zaļais” finansējums kopumā 15 miljonu eiro apmērā. Aiz šīm investīcijām stāv samazināts enerģijas patēriņš, kas rezultējas gan finansiālā ieguvumā, gan augošā konkurētspējā un “zaļākā” saimniekošanā, kas ir tikpat būtiski kā finansiālie ieguvumi. Uzņēmējdarbība visā pasaulē ietekmē globālos klimata procesus, līdz ar to ikvienam ir jādomā, kā gudri izmantot ilgtspējīgus risinājumus un tādējādi būt sociāli atbildīgi.”

 

Finansējums energoefektivitātes paaugstināšanas aktivitātēm ir pieejams vairākās ALTUM programmās un izmantojot dažādus finansējumu avotus. Valsts atbalsta programmās pieejamais finansējums uzņēmumu energoefektivitātes paaugstināšanas projektiem, tai skaitā energoservisa kompānijām (ESKO) ir pieejamas pateicoties ALTUM “zaļo” obligāciju emisijā iegūtajiem finanšu resursiem 20 miljonu eiro apmērā. Savukārt grants energoefektivitātes projektu izstrādei ir piešķirts Eiropas Investīciju bankas un Eiropas Komisijas projekta Horizon 2020 ietvaros.

 

Aktuālā informācija par ALTUM piedāvātajiem finanšu instrumentiem un īstenotajām atbalsta programmām, kā arī programmu izmantotājiem ir aplūkojama gan ALTUM interneta vietnē www.altum.lv, gan ALTUM sociālo tīklu kontos: Facebook, TwitterLinkedIn un YouTube

Saistītie raksti