Altum-Aktualitātes-Trīs jūru iniciatīvas Investīciju fonds palīdzēs Latvijas uzņēmumiem paplašināties Austrumeiropā un Centrāleiropā

Trīs jūru iniciatīvas Investīciju fonds palīdzēs Latvijas uzņēmumiem paplašināties Austrumeiropā un Centrāleiropā

ALTUM

27. Apr, 2021

Šā gada 29.aprīlī, tiešsaistē, Latvijas uzņēmumiem būs iespēja atkārtoti iepazīties ar starptautisko Trīs jūru iniciatīvas Investīciju fondu, kas investē transporta, enerģētikas un digitālās infrastruktūras attīstīšanā.

 

Ar fonda atbalstu uzņēmējiem ir iespēja palielināt savu klātbūtni Austrumeiropas un Centrāleiropas valstīs. Pirmās investīcijas Trīs jūru iniciatīvas Investīciju fonds veica Polijā, iegādājoties transporta uzņēmumu Cargounit, bet nākamo ieguldījumu – Igaunijā.

 

Virtuālajā bezmaksas seminārā uzņēmumi un mediju pārstāvji tiks iepazīstināti ar Trīs jūru iniciatīvas Investīciju fonda pamatprincipiem, kā arī caur Igaunijas piemēru informēs, kā veiksmīgi pieteikties fonda līdzekļiem. Papildus ieskatīsies Latvijas un Lietuvas transporta, kā arī enerģētikas sektora attīstībā, uzrunas noslēgs Igaunijas Republikas prezidentes Kersti Kaljulaidas moderēta paneļdiskusija par publiskā un privātā sektora naudas kombinēšanu investīcijās infrastruktūrā, kurā piedalīsies Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (EBRD) viceprezidents Pjērs Heilbrons, Ziemeļvalstu investīciju bankas prezidents Andrē Kīsveks, Eiropas Investīciju bankas Baltijas jūras un Ziemeļeiropas operāciju direktore Sandrine Kroseta, kā arī Polijas Nacionālās attīstības bankas prezidente un Trīs jūru investīciju fonda padomes vadītāja Beata Dašinska-Muzička.

 

Pirmās investīcijas Baltijas valstīs ieguldītas Baltijā lielākajā, drošākajā un modernākajā datu centra izveidē netālu no Tallinas. Datu centru attīsta Igaunijas uzņēmums Greenergy Data Centers, kurš plāno izveidot energoefektīvu datu centru ar zaļo risinājumu tīklu visā Austrumeiropā un Centrāleiropā.

 

Greenergy Data Centers dibinātājs un vadītājs Illars Jākso stāsta, ka uzņēmējam savas biznesa vīzijas ieviešanai, ja iespējams, ir vērts uzreiz izvēlēties pietiekami lielu investoru ar tādu pašu mērķa tirgu un līdzīgiem mērķiem un vērtībām. “Trīs jūru iniciatīvas investīciju fonda un tā investīciju konsultanta Amber Infrastructure stiprā puse ir pamatīgas zināšanas par transporta, enerģētikas un digitālo sektoru, kā arī profesionāla Centrāleiropas un Austrumeiropas biznesa reģiona izpratne. Papildus investīcijām fondā var saņemt argumentētu atgriezenisko saiti par izstrādāto biznesa plānu un nepieciešamajām zināšanām tā īstenošanai,” Jākso aprakstīja efektīvo sadarbību.

 

Trīs jūru iniciatīvas Investīciju fonds ir izaudzis no Trīs jūru iniciatīvas, kas ir 12 Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu sadarbības platforma, kas veicina enerģētikas, transporta un digitālā sektora infrastruktūras attīstīšanu. Fonds ir viena no būtiskākajām iniciatīvas praktiskajām izpausmēm, kurā šobrīd ir investējušas deviņas valstis, tai skaitā Igaunija, kā arī pirmais privātais investors. Fonds šobrīd tiek lēsts uz apmēram 1,2 miljardiem eiro, un tam ir potenciāls izaugt līdz 5 miljardiem.

 

Virtuālā pasākuma “Invest in Three Seas”, kas norisināsies šī gada 29. aprīlī plkst. 13.00, uzmanības centrā būs šādi jautājumi:

  • Kā Trīs jūru iniciatīva mainīs Austrumeiropu un Centrāleiropu?
  • Pēc kādiem principiem strādā Trīs jūru iniciatīvas Investīciju fonds, kas ir politiski atbalstīts, bet brīvs savos lēmumos?
  • Kā Igaunijas uzņēmums, kas veido Baltijā lielāko datu centru, saņēma investīcijas no fonda?Praktiski padomi, kā pieteikties finansējuma saņemšanai.
  • Kādas ir svarīgākās attīstības un investīciju vajadzības Baltijas enerģētikas un transporta nozarēs?
  • Vai publiskā un privātā sektora naudas apvienošana, investējot pārrobežu infrastruktūras, ir mūsu nākotne?

 

Papildu informācija par programmu, runātājiem un reģistrācija atrodama saitē: www.3seas.eu/event/invest-in-three-seas

Saistītie raksti