Altum-Aktualitātes-ALTUM izsludina iepirkumus sākuma un izaugsmes stadijas iespējkapitāla fondu pārvaldnieku atlasei

ALTUM izsludina iepirkumus sākuma un izaugsmes stadijas iespējkapitāla fondu pārvaldnieku atlasei

ALTUM

15. Dec, 2023

Attīstības finanšu institūcija ALTUM izsludinājusi divus publiskus iepirkumus, kuros tiks atlasīts viens sākuma stadijas iespējkapitāla fonda pārvaldnieks un viens izaugsmes stadijas fondu pārvaldnieks, kas ieguldīs uzņēmumos gan Latvijā, gan arī citās Eiropas Savienības valstīs.

 

Iepirkumā izraudzītie fondu pārvaldnieki veiks investīcijas par kopējo publiskā finansējuma apjomu 37,2 miljoni eiro – 12,4 miljoni eiro sākuma stadijas uzņēmumos un 24.8 miljoni eiro izaugsmes stadijas uzņēmumos, kas jau darbojas un strādā ar peļņu. Papildus katram fondam būs jāpiesaista arī privātās investīcijas vismaz 40% apjomā no kopējā fondu kapitāla.

 


ALTUM valdes locekle Ieva Jansone – Buka: “Mēs turpinām iespējakapitāla fondu pārvaldnieku atlasi jaunajam Eiropas fondu finansējuma periodam, kurā kopējais iespējkapitāla investīciju apjoms uzņēmumos no Eiropas fondiem būs 93 miljoni eiro. Kopā ar fondu piesaistīto privāto finansējumu uzņēmumiem būs pieejami vairāk nekā 110 miljoni eiro. Tas būs nozīmīgs atbalsts inovatīvu, tehnoloģisku un ar lielu izaugsmes potenciālu apveltītu uzņēmumu izaugsmei un attīstībai.”

 


Fondu pārvaldnieku atlases kritēriji un cita aktuālā informācija, kā arī plānotais iepirkuma (komandītsabiedrības) līguma projekts publicēts elektroniskajā iepirkumu sistēmā:

 

Sākuma stadijas fondu pārvaldnieka atlase: https://www.eis.gov.lv/EKEIS/Supplier/Procurement/113967

Izaugsmes stadijas fondu pārvaldnieka atlase: https://www.eis.gov.lv/EKEIS/Supplier/Procurement/113974

 

Pieteikumu iesniegšana notiek līdz 2024.gada 29.februārim plkst. 10:00.

 


Papildus informējam, ka 23.janvārī plkst. 11:00 “Zeiss” biroju ēkā, Konferenču zālē, Dēļu ielā 2, Rīgā, notiks piegādātāju sanāksme. Tajā interesentiem būs iespēja saņemt atbildes uz jautājumiem saistībā ar izsludināto iepirkumu.

 


Sākuma un izaugsmes stadijas iespējkapitāla fondu pārvaldnieku atlase izsludināta saskaņā ar šā gada 15.augustā publicētajiem Ministru kabineta noteikumiem nr. 463 “Programmas “Iespējkapitāla ieguldījumi” apstiprinātajiem īstenošanas noteikumi”. Fondiem paredzētais publiskais finansējums ir no Eiropas Reģionālās attīstības fonda.

 


ALTUM šā gada novembrī izsludināja publisku iepirkumu trīs jaunuzņēmumu iespējkapitāla fondu pārvaldnieku atlasei, kuru uzdevums būs nākamajos piecos gados ieguldīt Eiropas Savienības fondu un privāto finansējumu perspektīvos un uz eksportu orientētos uzņēmumos gan Latvijā, gan citās Eiropas Savienības valstīs. Kopējais publiskais finansējums jaunuzņēmumu iespējkapitāla fondiem ir 55,8 miljoni eiro.