Altum-Aktualitātes-ALTUM Kapitāla fonds finansēs Primekss grupas izaugsmi

ALTUM Kapitāla fonds finansēs Primekss grupas izaugsmi

ALTUM

06. Sep, 2021

Turpinot aktīvu sadarbību ar lielajiem komersantiem, ALTUM Kapitāla fonds 3.septembrī ir noslēdzis līgumu par aizdevumu 8 miljonu eiro apmērā ar SIA Primekss. Uzņēmums ir viens no pasaules vadošajiem betona tehnoloģiju uzņēmumiem un Latvijas eksporta flagmaņiem.

 

Kapitāla fonda finansējums, kas ir Latvijas valsts un privāto pensiju fondu resursi, palīdzēs uzņēmumam fokusēties uz tālāku izaugsmi Covid-19 pandēmijas apstākļos. Līdz ar e-komercijas attīstību visā pasaulē ir būtiski pieaudzis pieprasījums pēc noliktavu telpām, loģistikas centriem un specializētām ražotnēm, kuriem Primekss grupa var nodrošināt inovatīvu un unikālu bezšuvju betona grīdu ieklāšanas tehnoloģiju, kas izceļas ar īpašu izturību un samazina CO2 izmešu daudzumu līdz pat 70 %.

 

ALTUM valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš: “Primekss grupas finansēšana ir jau ceturtais Kapitāla fonda noslēgtais darījums, fonda darījumu kopējai summai sasniedzot gandrīz 23 miljonus eiro. Primekss ir lielisks piemērs tam, kā uzņēmums Covid-19 pandēmijas radītās izmaiņas izmanto savai izaugsmei, operatīvi pielāgojoties izmaiņām pieprasījumā un piedāvājot zaļus un ilgtspējīgus risinājumus betona ražošanā, kas ir viena no vides  piesārņojošākajām nozarēm. Primekss grupa vairāk nekā 90 % ienākumu gūst no eksporta un ir zināšanu ietilpīgs uzņēmums, tāpēc šī refinansēšana ir būtisks solis arī vietēja kapitāla uzņēmuma stiprināšanai. Esam gandarīti ar Kapitāla fonda finansējumu atbalstīt vietējo nozares līderi ceļā uz izaugsmi.”

 

Primekss īpašnieks Jānis Ošlejs: “ALTUM kapitāla fonda finansējums attīstībai mums primāri ir ļoti svarīgs, lai uzņēmums turpinātu strauju izaugsmi eksportā un nodrošinātu jaunas, labi atalgotas darba vietas. Primekss strauji attīstās un vidēji aug par 30 % gadu no gada. Lai šādu izaugsmi nodrošinātu arī turpmāk, mums ir jāpapildina sava komanda ar labākajiem inženieriem, projektu un darbu vadītājiem, lai projektētu, būvētu un uzlabotu Primekss inovatīvo betona tehnoloģiju. Pēdējos gados aktīvi paplašinām darbības sfēru un savu tehnoloģiju arvien vairāk pielietojam arī ēku pamatu un karkasu būvniecībā, kā design-build uzņēmums nodrošinot pilna cikla būvniecību.”

 

Darījumu plānots finansēt sadarbībā ar “OP Corporate Bank plc”, kas līdzfinansē darījumu, un turpmāk nodrošinās uzņēmumam visus nepieciešamos ikdienas finanšu pakalpojumus.

 

OP Corporate Bank plc Latvijas filiāles vadītājs Elmārs Prikšāns:  “Līdz ar šo darījumu “OP Corporate Bank plc” uzsāk savu sadarbību ar Primekss Grupu, kļūstot par uzņēmuma pamatbanku, lai turpmāko izaugsmes ceļu veidotu kopā. Atbalsts Latvijas vadošajiem nozaru uzņēmumiem, nostiprinot to izaugsmi ar inovatīviem, ilgtspējīgiem un klimatam draudzīgiem risinājumiem, ir pamats mūsu valsts un visa reģiona ilgtermiņa attīstībai. Esam gandarīti būt daļa no šīs izaugsmes un augt kopā ar mūsu vadošajiem uzņēmējiem, kas iekarojuši ne tikai Latvijas, bet arī pasaules tirgus.”

 

Primekss industriālo grīdu ražošanas nozarē darbojas jau gandrīz 25 gadus un ir viens no pasaules vadošajiem industriālo grīdu ražošanas uzņēmumiem, piedāvā inovatīvus grīdu un betona konstrukciju risinājumus. Tehnoloģija ļauj izbūvēt efektīvākas konstrukcijas un pielietot labākus materiālus, tādējādi radot mazāk CO2 izmešu. Primekss ar pašu darbaspēku strādā Baltijā, Skandināvijā un Izraēlā, kā arī licencē savu tehnoloģiju būvniecības uzņēmumiem visā pasaulē. Uz šo brīdi Primekss eksportē savus produktus uz 25 valstīm visā pasaulē, nodarbina vairāk nekā 360 darbinieku un grupas kopējais veicamo celtniecības darbu apjoms šogad pārsniegs 70 miljonus eiro.

 

Kapitāla fonds ir viens no ALTUM finanšu instrumentiem Covid-19 ietekmes pārvarēšanai uzņēmumiem, kas vīrusa ietekmes rezultātā ir gatavi pielāgot savu līdzšinējo darbību, mainot biznesa modeli, pielāgojot produktu izstrādi, ieviešot jaunas tehnoloģijas, izejot jaunos eksporta tirgos, kā arī veicinot to izaugsmi. Fonda kopējais apjoms ir 100 miljoni eiro, no kuriem puse ir publiskais finansējums, bet otra puse – privāto pensiju fondu līdzekļi. ALTUM Kapitāla fonds var veikt ieguldījumus līdz 10 miljoniem eiro uzņēmuma kapitālā, korporatīvajās obligācijās vai izsniegt aizdevumus, kā Primekss grupas gadījumā. Kapitāla fonda finansējums paredzēts Primekss grupas saistību pārfinansēšanai un tālākai izaugsmei.