Altum-Aktualitātes-ALTUM realizējusi obligāciju EUR 20 miljonu vērtībā ar ienesīgumu 0.443% izvietošanu

ALTUM realizējusi obligāciju EUR 20 miljonu vērtībā ar ienesīgumu 0.443% izvietošanu

ALTUM

04. Oct, 2021

2021.gada 1.oktobrī ALTUM realizēja 5 gadu obligāciju izvietošanu par kopējo summu EUR 20 miljoni ar fiksētu gada procentu likmi 0.443% un ienesīgumu līdz dzēšanai 0.443%, kas ir pirmā emisija trešās, EUR 75 000 000 obligāciju emisijas programmas ietvaros.

 

Baltijas investori par šo emisiju izrādīja būtisku interesi un parakstītais apjoms vairāk nekā 3 reizes pārsniedza emitēto apjomu. Obligācijas iegādājās 15 Baltijas institucionālie investori: 70% no kopējā apjoma iegādājās aktīvu pārvaldības fondi, 18% – bankas un 9% – apdrošināšanas sabiedrības.

 

 

Reinis Bērziņš, ALTUM valdes priekšsēdētājs:

 

“Ar jauno obligāciju emisiju programmu ALTUM pārliecinoši turpina izvēlēto finansējuma piesaistes stratēģiju. Esam gandarīti par investoru lielo interesi šajā obligāciju laidienā, kas notika Baltijas kapitāla tirgos ar vērtspapīru emisijām piesātinātā nedēļā. Obligācijas ALTUM finansējuma avotu diversifikācijai emitējam kopš 2017.gada, un regulāra mūsu aktivitāte kapitāla tirgos ne tikai veicina investoru uzticēšanos, bet arī ļauj panākt labus finanšu nosacījumus, kas ir labākie līdz šim īstenotajās emisijās. Šī ir ALTUM trešā emisiju programma un mēs plānojam aktīvi izmantot tās iespējas.”

 

Obligāciju emisiju organizēja un vadīja Luminor banka.

 

 

Luminor Finanšu tirgus klientu daļas vadītājs Gints Belēvičs:

 

“Priecājamies, ka varējām palīdzēt ALTUM turpināt stiprināt savas pozīcijas Baltijas kapitāla tirgū, emitējot jaunas obligācijas. Lai gan šī nedēļa bija neredzēti piesātināta Baltijas kapitāla tirgū ar vairākām plānotām šī reģiona obligāciju emisijām, ALTUM obligācijas spēja piesaistīt iespaidīgu pieprasījumu, kas ļāva piesaistīt resursus ar līdz šim zemākajām likmēm kādas jebkad bijušas ALTUM obligācijām.”

 

Juridisko palīdzību saistībā ar obligāciju emisiju sniedza zvērinātu advokātu birojs COBALT.

 

Papildu informācija

Saistītie raksti