Altum-Aktualitātes-ALTUM Kapitāla fonds piešķir 10 miljonu eiro aizdevumu higiēnas preču ražotājam iCotton

ALTUM Kapitāla fonds piešķir 10 miljonu eiro aizdevumu higiēnas preču ražotājam iCotton

ALTUM

19. Oct, 2021

ALTUM Kapitāla fonds piešķīris aizdevumu 10 miljonu eiro apjomā ekoloģisku higiēnas preču ražošanas uzņēmumam iCotton, kas grupas ražotnēs Latvijā un Polijā nodarbina 800 darbiniekus un kura apgrozījums pagājušajā gadā sasniedza 80 miljonus eiro.

 

Vīrusa pandēmijā uzņēmums iCotton, kas 98% produkcijas apjoma realizē eksporta tirgos, saskārās gan ar piegādes ķēžu pārrāvumiem, gan loģistikas izmaksu pieaugumu un apmaksas nosacījumu maiņu. Vienlaikus pandēmija veicināja pieprasījumu pēc uzņēmuma ražotajiem higiēnas produktiem. iCotton klientu vidū ir daudzas vadošās Eiropas mazumtirdzniecības ķēdes.

 

Kapitāla fonda finansējums stiprinās uzņēmuma naudas plūsmu un veicinās tālāko izaugsmi, ieviešot jaunus, videi draudzīgus produktus no ekoloģiskām izejvielām, uzturot gandrīz bezatkritumu ražošanas procesu. Finansējums paredzēts arī šogad Liepājā atklātās jaunās ražotnes darbības nodrošināšanai, kā arī esošo saistību refinansēšanai, pagarinot to atmaksas termiņu.

 

 

ALTUM valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš:

 

“Uzņēmumu iCotton raksturo mūsdienīga ražošanas bāze un nepārtrauktas investīcijas attīstībā. Esam gandarīti ar Kapitāla fonda finansējumu atbalstīt šo Latvijas eksporta flagmani, palīdzot pārvarēt Covid-19 ietekmi un palielinot tā spēju nākotnē piesaistīt jaunas investīcijas un vēl vairāk kāpināt darbības apjomus. Kapitāla fonda noslēgto darījumu kopējā summa sasniegusi jau 33 miljonus eiro un fonds aktīvi strādā pie nākamo darījumu sagatavošanas.”

 

 

iCotton valdes priekšsēdētājs Sergejs Binkovskis:

 

“Sadarbība ar ALTUM kapitāla fonda finansējumu ļaus mums iespēju realizēt nākotnes attīstības plānus, turpinot stabili strādāt pie jaunu projektu realizācijas. Mums būs iespēja ražot un attīstīt jaunas produktu tehnoloģijas, uz jaunām, mūsdienīgām ražošanas iekārtām, nodrošinot papildus jaunas darba vietas.”
ALTUM Kapitāla fonds darījuma ietvaros sadarbojas ar esošajiem iCotton finansētājiem Blue Orange Bank un Polijas mBank.

 

Uzņēmums iCotton higiēnas preču ražošanu Liepājā uzsāka 2012.gadā, pagājušajā gadā uzņēmuma grupas apgrozījumam sasniedzot 80 miljonus eiro. Grupa ir viens no vadošajiem higiēnas preču ražotājiem Austrumeiropā un tā galaprodukti ietver vates kociņus un citus vates izstrādājumus, mitrās salvetes, kā arī ražo izejmateriālu – neausto kokvilnas audumu. Lai nodrošinātu modernu un inovatīvu ražošanas bāzi, uzņēmuma ražotne 2016.gadā Liepājā uzbūvēta no jauna, tajā investējot vairāk nekā 8 miljonus eiro, savukārt 2021.gadā darbu Liepājā sāka vēl viena jauna ražotnē. Uzņēmuma klientu vidū ir Eiropas vadošās mazumtirdzniecības ķēdes Roosmann, Carrefour, Rimi, Maxima, Biedronka, Kaufman, u.c.

 

Kapitāla fonds ir viens no ALTUM finanšu instrumentiem Covid-19 ietekmes pārvarēšanai uzņēmumiem, kas vīrusa ietekmes rezultātā ir gatavi pielāgot savu līdzšinējo darbību, mainot biznesa modeli, pielāgojot produktu izstrādi, ieviešot jaunas tehnoloģijas, izejot jaunos eksporta tirgos, kā arī veicinot to izaugsmi. Fonda kopējais apjoms ir 100 miljoni eiro, no kuriem puse ir publiskais finansējums, bet otra puse – privāto pensiju fondu līdzekļi. ALTUM Kapitāla fonds var veikt ieguldījumus līdz 10 miljoniem eiro uzņēmuma kapitālā, korporatīvajās obligācijās vai izsniegt aizdevumus, kā iCotton grupas gadījumā.