Altum-Aktualitātes-Izstāde apskatāmi inovatīvi uzņēmumi, kas izmantojuši valsts atbalstītas iespējkapitāla investīcijas

Izstāde apskatāmi inovatīvi uzņēmumi, kas izmantojuši valsts atbalstītas iespējkapitāla investīcijas

ALTUM

24. May, 2024

 

Latvijas Privātā un iespējkapitāla asociācija, Finanšu ministrija un “Attīstības finanšu institūcija “Altum” atklājušas izstādi “Mūsu uzņēmumi veido nākotni. Izstāde sākotnēji apskatāma ministrijas vestibilā Smilšu ielā 1, savukārt vēlāk ceļos uz dažādām citām vietām.

 

Izstādes mērķis ir parādīt Latvijas uzņēmumus, kas radījuši dažādas inovatīvas un pasaules līmeņa idejas un kurus to attīstībā atbalstījuši Latvijas iespējkapitāla (“Venture Capital”) fondi. Izstādē apskatāmas inovatīvas un starptautisku uzmanību ieguvušas biznesa idejas, kuras attīstījuši valsts atbalstīti uzņēmumi. 

 

Izstādē apskatāmo uzņēmumu stāsti

 

Matīss Neimanis, LVCA valdes loceklis: 

 


“Latvijā ir viss straujai uzņēmumu izaugsmei – no idejām līdz valsts un Eiropas Savienības atbalstam. Latvijā ir uzņēmumi, kas sevi spoži parāda arī pasaules biznesa arēnā. Izstādē apkopoti deviņu Latvijā dzimušu un jau starptautiskā arēnā vietu izcīnījušu uzņēmumu pieredzes stāsti. Šos uzņēmumus vieno inovatīvas idejas un straujas izaugsmes ambīcijas, un tie ir neliela daļa no daudziem, kas idejas attīstīšanai izmantojuši iespējkapitāla investīcijas.”

 

Patlaban izstrādāti dažādi tirgū vēl nepārbaudīti produkti un idejas, kuru attīstībai nepieciešami investori, uzņemoties risku finansēt un citādi atbalstīt uzņēmumus. Iespējkapitāla fondi, ko Latvijas valsts atbalsta ar “Altum” starpniecību, ir viena no iespējām ambiciozām kompānijām augt.

 

Reinis Bērziņš, ALTUM valdes priekšsēdētājs:

 

“Izstāde stāsta par veiksmīgiem uzņēmumiem, kas guvuši atbalstu ar iespējkapitāla fondu palīdzību. Līdz šim ALTUM  līdzfinansētie iespējkapitāla fondi uzņēmumos jau investējuši vairāk nekā 110 miljonus eiro. Nākamajā Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma periodā iespējakapitāla nozarei kopējais pieejamais finansējums būs vēl aptuveni 90 miljoni eiro, kas ir nozīmīgs apjoms uzņēmumu attīstībai arī turpmāk.”

 


Vairāk nekā desmit gadu laikā, kopš ALTUM  atbalsta iespējkapitāla fondus, kopumā atbalstu saņēmušas 347 dažādas kompānijas.