Altum-Aktualitātes-ALTUM apbalvo jaunos zinātniekus par ieguldījumu lauku attīstības zinātniskajos pētījumos

ALTUM apbalvo jaunos zinātniekus par ieguldījumu lauku attīstības zinātniskajos pētījumos

ALTUM

05. Jan, 2024

Veicinot lauksaimniecības nozares attīstību, ALTUM jau vairākus gadus apbalvo jaunos zinātniekus par ieguldījumu lauku attīstības zinātniskajos pētījumos un pētījumiem, kas veicina lauku attīstību, to modernizāciju, uzņēmējdarbību, efektīvu finanšu līdzekļu izmantošanu. Balva tiek pasniegta sadarbības ar LBTU – Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte ietvaros.

 

Decembrī ALTUM balva piešķirta Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes (ESAF) akadēmiskās maģistra studiju programmas “Ekonomika” absolventei Inesei Skapstei par darbu “Jūras aļģu ekstrakta pielietošanas novērtējums bioloģiskajā lauksaimniecībā” (darba vadītāja: profesore, Dr.oec. Aina Dobele).

 

Laureātes maģistra darba mērķis bija veikt integrētu pētījumu, lai novērtētu Latvijā izskaloto jūras aļģu ekstrakta iespējamo lietojumu bioloģiskajā lauksaimniecībā ražības veicināšanai.

 

Armands Alksnis, ALTUM Zemgales reģiona vadītājs:

 

“Lauksaimniecībā, tāpat kā ikvienā citā uzņēmējdarbības nozarē, ir vieta inovācijām,  jauniem risinājumiem vai jaunam skatījumam uz ierastajiem risinājumiem. Tāpēc esam gandarīti turpināt atbalstīt zinātniekus, caur kuru darbiem rodas inovatīvas un dzīvē īstenojamas idejas lauksaimniecības attīstībai.”

 

Vairāk informācijas par 2023. gada laureāti un veikto pētījumu: bit.ly/3SfQn1L