Altum-Aktualitātes-ALTUM lauksaimniekiem samazina apgrozāmo līdzekļu aizdevumu likmi; noteikta fiksēta gada likme 3,5% apmērā

ALTUM lauksaimniekiem samazina apgrozāmo līdzekļu aizdevumu likmi; noteikta fiksēta gada likme 3,5% apmērā

ALTUM

10. Nov, 2023

Lai lauksaimniecības ražai sliktu laikapstākļu sezonā un augstu kredītlikmju apstākļos atbalstītu lauksaimniekus, ALTUM ieviesusi atvieglojumus lauksaimnieku apgrozāmo līdzekļu aizdevumu programmā.

 

Apgrozāmo līdzekļu aizdevumu programmas īstenošanai kopumā ir paredzēts 31 miljons eiro. Aizdevumus pieteikumus  var klientu ALTUM apkalpošanas portālā mans.altum.lv.

 

Reinis Bērziņš, ALTUM valdes priekšsēdētājs:

 

“Sadarbībā ar Zemkopības ministriju esam ieviesuši divus svarīgus uzlabojumus. Pirmkārt, apgrozāmo līdzekļu aizdevumiem ir ieviesta fiksēta gada likme 3,5% apmērā. Samazināto aizdevuma likmi piemērosim jaunajiem apgrozāmo līdzekļu aizdevumiem un tas būs būtisks atbalsts lauksaimniekiem, gatavojoties nākamā gada ražas sezonai. Otrs jauninājums ir tas, ka lauksaimnieki ALTUM apgrozāmo līdzekļu aizdevumu varēs arī izmantot, lai segtu 2023.gada neapmaksātos parādus pret piegādātājiem.”

 

Fiksētās likmes apmērs būs atkarīgs no uzņēmumam pieejamā de minimis apjoma. Ar apgrozāmo līdzekļu aizdevumu nevar refinansēt komercbanku vai nebanku aizdevēju piešķirtos kredītus.

 

Atvieglojumu ieviešanai papildu finansējumu programmai novirzīja Zemkopības ministrija. Apgrozāmo līdzekļu aizdevumi lauksaimniekiem, zivsaimniekiem un mežsaimniekiem tiek izsniegti saskaņā ar šā gada 7.oktobrī Ministru kabinetā apstiprinātajiem noteikumu grozījumiem.

 

Informācija par pārējiem ALTUM šā gada rudenī uzņēmumiem ieviestajiem atvieglojumiem.