Altum-Aktualitātes-Apbalvo gada labākās investīcijas; ALTUM specbalvu saņem Buildit Latvia

Apbalvo gada labākās investīcijas; ALTUM specbalvu saņem Buildit Latvia

ALTUM

04. Apr, 2023

 

 

“Gada investors 2022″noslēdzies un industrijas labākie apbalvoti!  

 

“Gada investors” uzvarētāji:

 

 • “Gada investors 2022” balvu par gada labāko investīciju juridisko un institucionālo investoru un konsultantu sektorā saņēma “Change Ventures” par investīciju robotizēto vēja turbīnu apkopes pakalpojumu sniedzējā “Aerones”.

 

 • “Gada investīcija” juridisko un institucionālo investoru un konsultantu sektorā: “Change Ventures” par investīciju robotizēto vēja turbīnu apkopes pakalpojumu sniedzējā “Aerones” un būtisko ieguldījumu citu investoru piesaistē uzņēmumam, kā arī “Future Positive Capital”, “Lightrock”, “Haniel”, “Blume Equity”, “Metaplanet”, “Pace Ventures” un Mantam Mikuckam par investīciju šajā jaunuzņēmumā.

 

 • “Gada labākā sindicētā investīcija”: LatBAN vadītājs Kirils Golubs, kurš organizēja 20 eņģeļinvestoru privāto sindikātu Latvijas kolektīvās kreditēšanas platformā “Lande”. Eņģeļi kopā ar “BADideas Fund” un pūļa investīciju platformu “Seedblink” šajā uzņēmumā ieguldīja 207 tūkstošus eiro.

 

 • “Gada biznesa eņģelis”: Kirils Golubs, kurš iegādājās un vadīja trīs sindicētus ieguldījumu darījumus, kuru kopējā summa bija 1,1 miljons eiro.

 

 • “Gada pārdošana”: “BaltCap” un “Draugiem Group” par telemetrijas uzņēmuma “Vendon” pārdošanu Spānijas stratēģiskajam investoram “Azkoyen Group.

 

 • “Gada finanšu konsultants”: “Porta Finance” par “BaltCap” un “Draugiem Group” konsultācijām “Vendon” pārdošanas darījumā.

 

 • “Gada juridiskais konsultants”: “Cobalt” par konsultācijām trīs pārdošanas darījumos, investīciju “Aerones” darījumā, “Adoro” darījumā un par juridisko atbalstu LVCA.

 

 • “Gada ilgtspējas balva”: “BaltCap” par investīcijām sociālas aprūpes uzņēmumā “Dzīves ābece” un par ieguldījumiem atjaunojamās enerģijas un sociālās infrastruktūras projektos Baltijā un Polijā.

 

 • ALTUM speciālbalvu “Labākās investoru attiecības uzņēmumu un institucionālo investoru sektorā” pasniedza akcelerācijas fondam “Buildit” par spēju izcili sabalansēt ieguldījumu veikšanu, risku vadību un investoru interešu ievērošanu.
  ALTUM augstu novērtē Buildit Latvia proaktīvo darbību, profesionālo attieksmi, stiprinot investoru attiecības, nodrošinot spēcīgu, izsvērtu risku pārvaldību un veidojot profesionālu komunikāciju.

 

 • speciālbalvu “Gada nozares atbalstītājs” pasniedza Andrejam Martinovam par būtisko ieguldījumu “venture capital” pilnvērtīga tulkojuma latviešu valodā tapšanā un Mārim Baltiņam par jaunvārda iespējkapitāls izveidi.

 

“Gada Investors” ir 2015. gadā izveidota LVCA un LatBAN iniciatīva, kuras mērķis ir veicināt informācijas un zināšanu izplatīšanos par Latvijas biznesa eņģeļu un privātā un iespējkapitāla fondu industriju, godinot investorus, konsultantus un nozares atbalstītājus, kuri snieguši būtisku ieguldījumu nozares un Latvijas investīciju vides attīstībā. “Gada investors 2022” tiek rīkots sadarbībā ar ALTUM un līdzfinansēts no ERAF resursiem.