Altum-Aktualitātes-Ar ALTUM atbalstu Liepājā izveidots mūsdienīgs sociālās aprūpes centrs “Rūre”

Ar ALTUM atbalstu Liepājā izveidots mūsdienīgs sociālās aprūpes centrs “Rūre”

ALTUM

09. Aug, 2023

Investējot vairāk nekā 2 miljonus eiro, sadarbībā ar Attīstības finanšu institūciju ALTUM, Liepājā noslēgta pēdējā būvniecības kārta sociālās aprūpes centrā “Rūre”, tādējādi izveidojot mūsdienīgu medicīnas aprūpes centru Liepājā.

 

Otrdien, 8.augustā, Liepājā notika projekta trešās kārtas būvniecības noslēguma pasākums, atklājot  Kurzemes reģiona iedzīvotājiem nozīmīgu sociālas aprūpes projektu, kas īstenots ar valsts atbalsta finansējumu aizdevuma veidā.

 

Sociālās aprūpes centra “Rūre” izveidotājs, uzņēmums “Medical social & medical care” darbību uzsāka 2020. gadā ar 257 tūkstošu eiro pamatkapitālu. Lai Liepājā izveidotu sociālās aprūpes, rehabilitācijas un paliatīvās aprūpes centru ar 180 līdz 200 gultas vietām, tika piesaistīts ALTUM finansējums aizdevuma veidā 2,18 miljonu eiro apjomā. Tas izmantots, lai izbūvētu un pielāgotu telpas, iegādātos nepieciešamo aprīkojumu un iekārtas, kā arī nodrošinātu apgrozāmos līdzekļus. Sociālās aprūpes centrā “Rūre” ir izveidotas 80 jaunas darba vietas.

 

Sociālās aprūpes centra “Rūre” vadītājs Kristiāns Dāvis: “Sociālās aprūpes centrs “Rūre” apvieno ilgstošu sociālo aprūpi, sociālo rehabilitāciju un medicīnu vienuviet. Tā izveide ir nozīmīga ne tikai Liepājas pilsētai, bet arī visam Kurzemes reģionam un valstij kopumā, rādot integrētas aprūpes piemēru un jaunu pakalpojumu modeli, kas uzstāda jaunus zelta standartus Latvijas sociālās aprūpes nozarei.”

 

Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš: “Aprūpes centra “Rūre” izveide ir nozīmīgs solis sociālās aprūpes pakalpojumu pieejamības nodrošināšanai Liepājā. Tas rada iespēju vienuviet saņemt gan sociālo aprūpi, gan veselības aprūpes pakalpojumus, kas ir pirmais šāds modelis Latvijā. Kā jau vienmēr, uzsākot ko jaunu, bija daudz nezināmā gan pašvaldībai, gan arī pašiem projekta īstenotājiem, taču sadarbības rezultātā ir izdevies atrisināt dažādus izaicinājumus, un centrs ir pilnvērtīgi uzsācis savu darbu. Pašvaldībā esam gandarīti, ka ar ALTUM atbalstu, veicot nozīmīgus ieguldījumus un pielāgojot ēku ērtai, modernai sociālās aprūpes pakalpojumu sniegšanai, bijušais bērnunams turpina pildīt savu sociālo funkciju nu jau jaunā līmenī!”

 

ALTUM valdes loceklis Jēkabs Krieviņš stāsta: “Projekts ir finansēts no MVU izaugsmes programmas, kopējais aizdevuma apjoms ir 2,18 miljoni eiro. Projekts realizēts pakāpeniski trīs kārtās pusotra gada laikā un ir lielisks piemērs tam, kā ar privātas iniciatīvas, pašvaldības, valsts atbalsta finansējuma  sadarbību iespējams izveidot sabiedrībai nepieciešamu pakalpojumu.  Mazo un vidējo uzņēmumu atbalstam ALTUM rīcībā ir plašs atbalsta instrumentu klāsts gan biznesa sākšanai, gan attīstīšanai jomās un projektos, kur komercbanku sektors ir piesardzīgāks. ALTUM finanšu instrumentu portfelis sniedzas jau pāri miljardam eiro, un aiz katra piešķirtā eiro ir inovatīvi un veiksmīgi biznesa projekti, savukārt, aiz katra projekta, uzņēmīgi un drosmīgi cilvēki, kuri dara. Šāds piemērs ir arī “Rūre”, kam vēlam tālāku attīstību un izaugsmi.”

 

Projekta pirmajā kārtā tika izbūvēta ēkas viena daļa un aprīkota ar nepieciešamo inventāru, otrajā kārtā veikta blakus ēkas pārbūve, nomainot jumtu, izbūvējot komunikācijas, izveidojot dažādas drošības sistēmas, nodrošinot vides pieejamību, inventāru un aprīkojumu. Savukārt trešajā kārtā veikta telpu aprīkošana, iekārtošana un pabeigta būvniecība.

 

Projekta kopējais realizācijas laiks no ALTUM finansējuma piesaistes līdz noslēgumam bija pusotrs gads, kuru ietekmēja Covid-19 pandēmijas ierobežojumi un Krievijas agresijas izraisītā kara sekas Ukrainā.