Altum-Aktualitātes-Daudzbērnu ģimenes līdz 30. jūnijam var pieteikties valsts subsīdijai hipotekārā aizdevuma atmaksai, ja aizdevums saņemts laikā no 2020.gada 1.jūlija

Daudzbērnu ģimenes līdz 30. jūnijam var pieteikties valsts subsīdijai hipotekārā aizdevuma atmaksai, ja aizdevums saņemts laikā no 2020.gada 1.jūlija

ALTUM

14. Jun, 2021

Attīstības finanšu institūcijas ALTUM programmā “Balsts” turpinās pieteikumu pieņemšana mājokļu iegādes vai būvniecības atbalstam daudzbērnu ģimenēm. Vienlaikus vēl līdz šā gada 30.jūnijam subsīdijai var pieteikties tās ģimenes, kuras bankas hipotekāro kredītu saņēmušas laika posmā no 2020.gada 1.jūlija līdz novembra beigām.

 

 

ALTUM Privātpersonu garantiju daļas vadītājs Andris Veismanis:

 

“Subsīdiju programma “Balsts” daudzbērnu ģimenēm valdībā tika apstiprināta pagājušā gada jūlijā, savukārt pēc praktiskā sagatavošanas perioda iedzīvotājiem atvērās novembra beigās. Daudzbērnu ģimenes, kuras atbilst nosacījumiem un iegādājās mājokli konkrētajā piecu mēnešu periodā, vēl līdz 30.jūnijam var paspēt pieteikties subsīdijas saņemšanai bankā, kurā saņemts hipotekārais aizdevums, Subsīdija ļaus daļēji dzēst hipotekārā kredīta pamatsummu. Vienlaikus programma darbojas un turpinās darboties, pieņemot pieteikumus jaunu mājokļu iegādei vai būvniecībai. Daudzbērnu ģimenes par subsīdijas saņemšanu aicinām interesēties bankās.”

 

Kopš pagājušā gada novembra subsīdiju “Balsts” saņēmušas jau 300 daudzbērnu ģimenes par kopējo summu 2,5 miljoni eiro. Vidējā subsīdijas summa ir 8300 eiro. Pusei no piešķirtajām subsīdijām piesaistīta arī ALTUM garantija. Viena šāda darījuma vidējā summa ir 100 856 eiro, no kuriem aptuveni 80 tūkstoši eiro ir bankas aizdevums.

 

Kopumā šajās ģimenēs aug 930 bērnu, savukārt iespēju pieteikties subsīdijai pēc grūtniecības iestāšanās, negaidot bērna piedzimšanu, izmantojušas 14 ģimenes. Subsīdijas visbiežāk izsniegtas ģimenēm no Rīgas un Pierīgas reģiona (68 %), bet atlikusī daļa – ģimenēm reģionos – 11 % Kurzemē, 9 % Zemgalē, 8 % Vidzemē un 3 % Latgalē.

 

Subsīdija ir vienreizējs dāvinājums, un tās apjoms ir atkarīgs no bērnu skaita ģimenē: 8000 eiro, ja ģimenē ir trīs bērni (vai divi un tiek gaidīts trešais) vai 10 000 eiro, ja ģimenē ir četri bērni vai vairāk (vai trīs un tiek gaidīts ceturtais). Subsīdiju palielina par 2000 eiro, ja iecerētais mājoklis ir gandrīz nulles enerģijas patēriņa ēka. Subsīdija tiek piešķirta tikai kopā ar bankas hipotekāro aizdevumu mājokļa iegādei vai būvniecībai, un tā pilnībā vai daļēji aizstāj pirmo iemaksu. Programmu izstrādājusi Ekonomikas ministrija ar mērķi veicināt mājokļu pieejamību daudzbērnu ģimenēm Latvijā.

 

Papildi informācija par subsīdiju un tās saņemšanas kritērijiem.